Хліб на столі — щастя на землі. Т. Коломієць » Хліб».
Тема: Хліб на столі – щастя на землі. Т. Коломієць «Хліб».
Мета: познайомити учнів із життям і творчістю Т.Коломієць; навчати учнів виразно читати, аналізувати прочитане, виділяти в творі головну думку; збагачувати словниковий запас, формувати уміння образно описувати відомі предмети; розширювати знання учнів про символи України; формувати ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, до праці.
Хід уроку
І. Створення психологічного настрою
Любі діти, у наш клас
завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
гостей посмішкою й миром.
Привітання.Подивилися на мене.
Чи готові до роботи?
Молодці!
Щоб урок наш був цікавим і повчальним, як ви будете працювати?
Девіз уроку
Слухати уважно!
Читати виразно!
Працювати старанно!
— Я також очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь, що ви будете активними, кмітливими, розумними, уважними, організованими.
— Сьогодні план нашого уроку знаходиться в маленьких зернятках, з яких ми складемо колосок. Виконаємо всі завдання – чекайте в кінці уроку сюрпризу.
План уроку
Мовна розминка.Оголошення теми та мети.
Зустріч з групою « літераторів».
Робота над текстом.
Фізкультхвилинка.
Цікаві завдання.
Підсумок уроку. Сюрприз.
Домашнє завдання.
Отже перша зернинка
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Гра «Знайди зайве слово».
Рідний край, Україна, книга, Батьківщина.
Хліб, поля, колосочки, прапорець.
Село, стежечки, стіл, річечка.
2. Чистомовка.
На-на-на — рідна сторона.
Ай-ай-ай — наш рідненький край.
Жу-жу-жу — землю бережу.
Ба-ба-ба — золоті хліба.
Ті-ті-ті — руки золоті.
3.
Здогадатись якого слова не вистачає у римованому рядку.
Сійся жито і пшениця, —
Буде дітям – … (паляниця)
Для веселої малечі
Бублик вигляне із … (печі)
А рум’яний … (колобок)
Скочить прямо на зубок.
Виросте всього доволі
На широкім житнім … (полі)
Запеклося сонце в хлібі,
Хто зростив його – … (спасибі).
4. Робота з скоромовкою. (Діти читають «луною», хором, самостійно напівголосно, розказують напам’ять)
На печі, на печі
Смачні гарячі калачі.
Хочеш їсти калачі,
II .Перевірка домашнього завдання .
Зберіть усі знання і сили і згадайте , що дома читали?
Казка Галини Демченко « Калинка». Відповіді на запитання
Чому дівчинка вирішила посадити край шляху стебельце?
Як кущ віддячив Калинці за турботу?
Кому подякував подорожній ? Прочитай.
Знайди і прочитай уривок казки до якого вміщено малюнок.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
Наступна зернинка Оголошення теми та мети
А про тему нашого уроку ви дізнаєтесь з акровірша.
Хата мною багата.
Людям брат я і друг.
І коли вже я в хаті,
Буде й пісня навкруг.
— Отже, тема нашого уроку
Хліб на столі – щастя на землі.
А розкривається ця тема в оповіданні Т.Коломієць «Хліб».
Отже сьогодні на уроці ми навчимось виразно читати, аналізувати прочитане, виділяти в творі головну думку, берегти і шанувати хліб.
— Хліб! Яке щире і тепле почуття поваги викликає це слово в серці кожної людини!
Хліб на столі – велика радість людям. Адже він увібрав у себе тепло сонця, всю щедрість матінки-землі, всю наснагу й невтомність людської праці.
— «Хліб наш щоденний дай нам сьогодні…» — промовляємо ми в молитві. Відколи себе пам’ятаємо, щодня споживаємо хліб. Здається, що хліб був завжди. Перегляд ілюстрацій.
Гра «Асоціативний кущ»
– Діти, які асоціації у вас виникають, що ви уявляєте, коли чуєте слово «хліб», яким він буває?
А чи знаєте ви,як народжується хліб? Дуже давно люди навчилися вирощувати і обробляти хліб.Щоб хліб прийшов до нас на стіл потрібно прикласти багато зусиль.І зараз ми подивимось відео і дізнаємось який складний шлях від Зернини до Хлібини.
Спочатку орють землю.
Потім засівають поле зерном.
Доглядають за посіяним, знищують шкідників.
Після цього комбайнами збирають урожай.
І зерно машини перевозять на елеватор.
Далі його перемелюють на борошно.
Потім борошно завозять на хлібокомбінат, де і випікають хліб.
-що робив трактор?
-коли трактор оре землю?
-коли засівають її?
-що робив комбайн?
-коли комбайн збирає врожай?
-що робили вантажівки?
-де мелють зерно?
-на якому заводі випікають хліб?
-хто пече хліб?
— Ось бачите, діти, який складний, важкий шлях проходить хліб, скільки людей бере в цьому участь, поки ми його побачимо в себе на столі.
ІV. Опрацювання навчального матеріалу
Наша наступна зернинка Зустріч з групою « літераторів».
1. Знайомство з автором.
— Зараз наші літератори розкажуть про письменницю.
Тамару Коломієць
Тамара Опанасівна Коломієць народилася в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині. Мати працювала лікарем, вихованням дівчинки займалася
бабуся. Дідуся і татка, на жаль, уже в ранньому дитинстві у дівчинки не було їх забрала війна. Але був ще маленький братик.
Дитинство Тамари Опанасівни було перерване
війною.Ще до війни дівчинка вміла читати. А потім усі підручники замінив «Кобзар» та бабусині пісні, казки, загадки, лічилки, яких вона знала безліч. У шкільні роки мріяла стати лікарем.
Перша збірка Тамари Коломієць -— «Проліски»— з’явилася друком, коли авторка була студенткою факультету журналістики Київського університету — мала 21 рік. Тоді ж молоду поетесу прийняли до Спілки письменників.
Пізше поетеса скерувала свої зусилля в інше русло — у дитячу літературу. У її творчому доробку— понад ЗО збірок оригінальних казок, віршів, лічилок, смішинок, загадок. Найвідоміші її книги: «Починаються дива», «Пісенька про гнома», «Пісня джерельця», «Дощик-накрапайчик».
Наступна зернинка Робота над текстом.
2.Словникова робота.
Читання словосполучень «луною» за вчителем. Читаємо по одному словосполученню і пояснюємо, що воно означає.
Золоте зерно – велике, гарне, доспіле.
Золоті руки – роботящі руки.
Золотава шкоринка – добре випечена.
Позолоченій стеблині – жовтій.
Позолота від вогню – запечена шкоринка.
Золотий колос – важкий, повний, дозрілий.
3. Первинне сприймання тексту.
— Зараз я вам прочитаю цей текст. Слухаючи його, заплющіть очі і спробуйте уявити себе поруч з хлібом, про який я вам читатиму.
— Крім цього, вам потрібно буде передати почуття, які викликав у вас цей твір.
(вчитель читає)
— Які почуття викликало це оповідання у вас?
Радість, повага, задоволення, вдячність.
— Уявили хліб, про який слухали? (так).
— Чому оповідання має таку назву?
— Чи можна хліб назвати головним героєм?
4. Гра «Не перервіть ланцюжок».
Учні одне за одним читають текст по одному реченню. ( 1- 2 абзац )
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
трохи відпочити.
— Спробуємо і ми „виростити урожай”.
А ми зерно сіяли, сіяли
У земельку чорную, свіжую.
І з’явились перші листочки,
А з них повні, тугі колосочки. (руки вгору)
До сонечка повернулись. (повернулись до вікна)
І сонечку усміхнулись.
Вітер колоски гойдає,
До землі їх нахиляє.
Вони з нею розмовляють,
А діти тихенько за парти сідають.
Цікаві завдання наша наступна зернинка.
5. Гра «Розвідники».
— Скільки разів у тексті зустрічається слово хліб? (П’ять разів) – Прочитайте 3 абзац тексту самостійно і виділіть слова, що свідчать про те ,як прийшов хліб на стіл.
Відтворіть послідовно всі види діяльності, що виконує людина при вирощуванні хліба:
2 доглянули
6 принесли
3 зібрали
1 посіяли
7 поклали
5 спекли
4 змололи
6. Аналіз змісту і вибіркове читання.
— Які слова зустрічаються у тексті найчастіше?
— У якому значенні вжито вирази з словникової роботи?
— Що позолотило хлібину? Прочитайте, що зробили роботящі руки.
— Знайдіть опис спеченого хліба. З якими пропозиціями звертається хліб до людей? Як ви розумієте ці слова?
7. Гра «Хвости».
Учитель читає початок речення, а учні знаходять усе речення.
8.Тестування
1. Принесли на столі і поклали …
а) зошит;
б) хліб.
2. Шкоринка була …
а) золотава;
б) хрустка.
3. За хлібом доглядали …
а) золоті руки;
б) мамині руки.
4. Лежить хліб ясний, як …
а) золото;
б) сонечко.
ВІДПОВІДІ:
1.б 3. а 2.а 4. б
Щоб перевірити тести обміняйтеся картками.
12.Робота над ілюстраціями
— Що тримають діти?
— Чому вони це роблять?
— На який рушник кладуть хліб?
Хліб – сіль на вишитому рушнику – символ гостинності українського народу.
З давніх – давен існує звичай підносити хліб на вишитому рушнику дорогим гостям.
13. Робота з прислів’ями.
Робота в парах. Знайди кінцівку прислів’я.
Складіть прислів’я.
На чорній землі Зима зі снігом – Хліб та вода – Хліб батько — | літо з хлібом. вода – мати. білий хліб родить. нема голода. |
— Також наші кореспонденти хочуть познайомити вас із повір’ями.
— Колись хліб випікали лише круглої форми, як сонце, бо на хлібові й сонці тримаються людські життя.
— Хліб випікали переважно в суботу і дивились: яке гарно вдається – то буде вдача на цілий тиждень, якщо глевкий – на сльози, підгорить – на смуток, потріскається – чекай новин.
— З хлібом приходили вітати новонароджених сусіди і родичі. Хлібом – сіллю повинні зустрічать дорогих гостей.
— Він потребує бережливого ставлення. Шануйте, бережіть хліб. Поважайте людей, які його зростили.
Як їсти хліб, то не можна лишати недоїдка, бо в ньому вся сила.
Впав ненароком кусень – то підніми і поцілуй його, перепрошуючи за образу.
14. Гра «Складіть правила».
— З поданих слів складіть і запишіть правила поведінки із хлібом.
Гратися, не, хлібом, можна. (Не можна гратися хлібом)
Доїдати , потрібно, хліб. (Хліб потрібно доїдати)
Віддай, черствий, тваринам, хліб. (Черстрий хліб віддай тваринам.)
V. Наша передостання зернинка Підсумок уроку. Сюрприз.
— Швидко плине час. Ось уже й кінець уроку.
— Діти, скажіть, будь ласка, то чому хліб ми називаємо святим?
(найдорожчий для всіх і освячений працею багатьох людей).
— А що хотіла нам сказати Т.Коломієць у своєму оповіданні „Хліб”?
(хліб треба любити і берегти).
— Що дізналися нового?
— Хліб! Скільки про нього сказано добрих слів, складено віршів, пісень, казок, що за один урок всього, звичайно, не охопиш.
Коли печуть коровай – це означає радість, велике свято.
І ми порадіймо, що наша святиня у нас на столі.
Пам’ятка
З дитинства привчайся бачити в хлібові живу душу рідної землі, сонця і неба; вчися бачити в ньому працю всіх, хто віддає хлібові все своє життя.
Будь непримиренним, якщо бачиш грубе ставлення до хліба.
Старші люди вміють вирощувати хліб — шануй їх за це, вчися в них.
Головним твоїм годувальником завжди був народ. Намагайся віддячити йому за хліб усім добром, на яке тільки ти здатний.
Щоденно чесно заробляй свій хліб, будь терплячим і мужнім у повсякденній праці.
— Вдома прочитаєте пам’ятку і візьмете до уваги ці поради.
VI. Домашнє завдання
Остання зернинка Домашнє завдання
Навчитись виразно читати і переказувати оповідання Т. Коломієць «Хліб», вивчити загадку про хліб напам’ять.
— Діти, ви добре працювали. Ми склали колосок. А виріс він на цьому пшеничному полі. А з поля потрапив до людей різними хлібними виробами. Тож шануйте хліб, бережіть і їжте на здоров’я.
Хліб на столі — щастя на землі. Т. Коломієць » Хліб»
Тема. Хліб на столі – щастя на землі. Т. Коломієць « Хліб»
Мета. Сприяти розширенню знань дітей про хліб, удосконалювати навички читання вголос і мовчки, формувати уміння виділяти головне, збагачувати мовлення багатозначними словами, порівняннями, розвивати пам*ять, увагу, творче мислення, виховувати бережне ставлення до хліба.
Обладнання. Коровай, вироби з хліба, зернятка, пшеничне поле, колоски, малюнок мельниці, сюрприз для дітей (солодкі тістечка)
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організація класу.
Учитель:
Учні:
Усі перешкоди здолати зумій.
Працюй наполегливо, чітко, старанно,
Щоб кожна хвилина не втратилась марно.
Учитель:
Посміхнулися усі.
Чи готові до роботи?
Молодці!
— Хай першими сядуть дівчатка – наша краса, а потім хлопчики – наша сила.
Щоб урок наш був цікавим і змістовним, як ви будете працювати?
Девіз уроку.
Слухати уважно!
Читати виразно!
Працювати старанно!
— Я також очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь, що ви будете активними, кмітливими, організованими, розумними, уважними.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
— Сьогодні план нашого уроку знаходиться в маленьких зернятках з яких ми виростимо колосок на пшеничному полі. Виконаємо всі завдання – чекайте в кінці уроку сюрпризу.
План уроку
Мовна розминка.
Зустріч з групою “ літераторів”
Робота над текстом.
Хвилинка відпочинку
Продовження роботи над текстом
Поетична хвилинка.
Підсумок уроку. Сюрприз.
Домашнє завдання.
ІІІ. Організації виконання плану діяльності.
Мовна розминка.
а) Вправа для язичка
Бублик, бублик, батон і буханець
пекар з тіста спік спозаранку.
б) Гра “ Знайди зайве слово”
Рідний край, земля батьків, книга, Вітчизна, Батьківщина.
Село, хати, садки, стежечки, прапорець, річечка.
Хліб, поле, колосочки, стіл, хлібороб.
в) Читання слів, поданих аналітико – синтетичним способом.
бороб
б
хлі бець
бчик
бина
бниця
г) Гра “ Збери слово”
іхлб, ноборош, вочепе, ріжокпи, ликбуб, лепо, солокко, кчала.
д) Утвори прислів*я.
Хліб усьому — хлібові сестриця
Паляниця їстимеш пирогів
Без трудів багато хліба
Багато снігу не сиди на печі
Хочеш їсти калачі голова
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Мотивація знань.
Яка тема нашого уроку, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Був він у землі,
Став із сіллю на столі.
З ним їсти ми сідаємо,
І гостей стрічаємо. ( хліб)
Отже, тема нашого уроку “ Хліб на столі – щастя на землі ”. А розкривається ця тема в оповіданні “ Хліб”. На уроці у вас будуть всі умови, щоб ви навчилися свідомо і виразно читати, визначати головне, берегти і шанувати хліб.” Хліб наш щоденний дай нам сьогодні…” – промовляємо ми в молитві. Відколи себе пам*ятаємо, щодня споживаємо хліб. Здається, що хліб був завжди. Чи це так?
3. Сприйнятття та усвідомлення нового матеріалу
а). Слово вчителя.
Вчені вважають, що в давнину люди споживали зерна дикоростучих рослин, коли їм не щастило на полюванні. Згодом зерна почали розмочувати у воді, роздрібнювати на камені. Минуло багато років і люди навчилися випікати на розпечених каменях прісні коржі. Це і був перший хліб.
Від темної, твердої, з кам*яною пилюкою паляниці до випеченого пухкого хліба – калача, короваю – минуло тисячі років. За цей час у різних країнах світу хлібороби навчилися з диких, зернових рослин вирощувати високо урожайні сорти пшениці, а пекарі випікають величезну кількість хлібних виробів – близько 800 видів.
Тому хліб люблять, шанують і пишуть багато про нього.
б) Робота над оповіданням “ Хліб”
Оповідання “ Хліб” написала Т.Коломієць.
Виступ групи літераторів.
Тамара Опанасівна Коломієць народилася у 1935 році у місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині.
Ще до війни дівчинка вміла читати. Улюбленою книжкою її був “ Кобзар” Т.Шевченка та пісні, казки, загадки, лічилки, яких вона знала дуже багато.
Т. Коломієць закінчила Київський університет. Ще студенткою стала відомою поетесою. Перша книжечка віршів називалась “ Пролісок”. Вона написала багато віршів, казок, оповідань для дітей.
Передбачення змісту оповідання за словами.
Перевірте передбачене, прослухавши оповідання.
Читання тексту вчителем.
Тестування.
а) зошит
б) хліб
Шкоринка була…
а) золотава
б) хрустка
а) золоті руки
б) мамині руки
а) золото
б) сонечко.
3. Словникова робота.
золоте зерно — велике, гарне, спіле.
золоте проміння – сонячне, яскраве.
золоті руки — роботящі.
позолоченій стеблині – жовтій.
позолота від вогню — запечена шкоринка.
золотий колос — важкий, повний.
Фізхвилинка.
А ми зерно сіяли, сіяли.
У земельку чорную, свіжую.
І з*явились перші листочки.
А з них повні тугі колосочки.
До сонечка повернулись.
І сонечку посміхнулись.
Вітер колоски гойдає.
До землі їх нахиляє.
Вони з нею розмовляють.
А діти тихенько за парти сідають.
4.Вправи для вдосконалення техніки читання
Гра « Розвідники» ( знайдіть, скільки разів у тексті зустрічається слово хліб)
Гра “ Дочитай речення ”
Читання методом “ Дощик, дощ, злива”
Гра « Інтерв*ю» ( задати питання товаришу)
Виділення головної думки оповідання.
4. Поетична хвилинка. Вірші про хліб.
5. Гра “ У чому сила хліба?”
Де починається хліб?
У тісті.
Де починається тісто?
У борошні.
Де починається борошно?
У землі.
Де починається земля?
У рученьках роботящих.
ІV. Підсумок уроку.
Чи сподобався вам урок?
А що ж таке хліб?
Хто працював над тим, щоб хліб прийшов до нас на стіл?
Діти, ви добре працювали. Ми виростили колосок на цьому пшеничному полі. А з поля він потрапив до людей різними хлібними виробами. Тож шануйте, бережіть і їжте на здоров*я. За хорошу роботу ви отримуєте сюрприз.
7. Домашнє завдання. Намалювати малюнок до прочитаного тексту.
Млини. Щоб на столі був хліб
Млини. Щоб на столі був хліб
ЙОГО називають основою життя. Про нього кажуть, що він «усьому голова», а також «незмінна опора для людини з незапам’ятних часів». Справді, з давніх-давен хліб належить до основних харчових продуктів. Серед нагальних потреб людини було і є здобуття хліба насущного.
Головний складник хліба — борошно, яке отримують розмелюванням зерна. Тож мистецтво помелу має довгу історію. Як же, мабуть, важко було колись без спеціальних машин перетворювати зерно на борошно! У біблійні часи гуркіт жорен був ознакою нормальних мирних умов життя, а відсутність його говорила про спустошення (Єремії 25:10, 11).
Яка історія молоття зерна? Які методи і прилади використовувалися в цьому процесі? І які млини працюють сьогодні, щоб у вас на столі був хліб?
Чому вони потрібні?
Єгова сказав першій людській парі, Адаму та Єві: «Оце дав Я вам усю ярину, що розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння,— нехай буде на їжу це вам!» (Буття 1:29). Серед харчових продуктів, які Бог Єгова дав людству, було насіння злакових трав. Це джерело поживи відігравало важливу роль у житті людей, адже усі зернові, зокрема пшениця, ячмінь, жито, овес, рис, просо, сорго і кукурудза, містять крохмалисті вуглеводи, котрі можуть перетворюватися організмом людини на його головне «паливо» — глюкозу.
Проте організм людини не має здатності перетравлювати цільні сирі зерна. Вони легше засвоюються, якщо їх перемолоти на борошно і піддати тепловій обробці. Найпростіший спосіб перетворити зерно на борошно — це розтовкти його в ступі, розтерти між двох каменів або використати обидва методи.
Млини, що приводяться в рух силою людських м’язів
Статуетки, знайдені в стародавніх єгипетських гробницях, свідчать про те, що єгиптяни використовували примітивні млини — зернотерки, які за формою нагадували сідло. Зернотерка складалася з двох каменів — більшого нижнього (він мав злегка увігнуту похилу поверхню) і меншого верхнього. Роботу виконувала, як правило, жінка. Вона ставала навколішки перед цим знаряддям і обіруч бралася за верхній камінь. Після цього вона спиралася на нього усією вагою верхньої частини тіла і пересувала верхній камінь взад і вперед по нижньому каменю, таким чином розтираючи зерно між двох каменів. Це було дуже просте, але ефективне знаряддя.
Однак години стояння навколішки брали своє. Увесь час штовхаючи верхній камінь у дальній кінець зернотерки і притягуючи його до себе, робітниця перенапружувала свою спину, руки, стегна, коліна і пальці ніг. Вивчаючи відхилення у будові скелетів, знайдених на території стародавньої Сирії, палеонтологи дійшли висновку, що постійно повторюване навантаження під час праці на зернотерках спричиняло в молодих жінок деформацію колінних чашечок, пошкодження останнього грудного хребця і гострий артроз великого пальця ноги. У стародавньому Єгипті з ручними млинами, очевидно, працювали служниці (Вихід 11:5). Деякі вчені вважають, що, коли ізраїльтяни вийшли з Єгипту, для помелу зерна вони взяли з собою саме зернотерки.
Згодом борошномельні знаряддя удосконалили, нанісши на обидва камені борозенки, що підвищило ефективність молоття. У верхньому камені почали робити лійкоподібний отвір, через який можна було засипати зерно, щоб воно потрапило між каменів. У V—IV століттях до н. е. в Греції була створена примітивна машина для помелу зерна. До верхнього її каменя був приєднаний горизонтальний держак, або важіль, який з одного боку кріпився на осі. Коли вільний кінець важеля переміщали взад і вперед по маленькій дузі, верхній камінь з отвором для подачі зерна терся об нижній камінь.
Усі вищезгадані млинарські знаряддя мали серйозний недолік. Вони залежали від руху вперед-назад, виконувати який неможливо було навчити жодну тварину. Тому млини могли приводитися в рух тільки силою людських м’язів. Але з часом з’явилися млини, в яких застосовувався новий принцип,— обертальні млини. Тепер можна було використовувати тварин.
Обертальні млини полегшують завдання
Хоча існують різні теорії, вважається, що обертальні млини були винайдені в країнах Середземномор’я десь у II столітті до н. е. У першому столітті н. е. євреям у Палестині такі млини вже були відомі, бо Ісус згадував «жорно, подібне до того, яке зазвичай обертає осел» (Марка 9:42, НС).
Млини, що приводилися в рух силою тварин, використовувалися в Римі й у більшій частині Римської імперії. Чимало таких млинів і досі можна побачити в Помпеях. Верхній камінь такого млина, який за формою нагадув
Хліб на нашому столі
Хліб на нашому столі
Мета: знайомити дітей з історією хліба, його національними особливостями і традиціями; розширити і уточнити знання про виробництво хліба і різноманіття хлібобулочних виробів; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до хліба, повагу до українських традицій і звичаїв.
Обладнаня: рушник, каравай та вироби з тіста, ілюстрації хліба, презентація, мультфільм «Як дівчинка на хліб наступила».
Вчитель: Ми зустрічаємося з ним кожен день. Без нього не обходиться ні сніданок, ні щоденний обід, ні святковий стіл. Він є для нас вічним символом благополуччя та достатку. – А про що піде у нас розмова ви дізнаєтеся відгадавши загадку.
В полі ріс я, колосився На стеблині уродився, А тепер мене ви ріжте На здоров’я смачно їжте. (Хліб) — Про що ці слова? (Хліб). Так звісно про хліб. «Хліб», яке це коротке слово. Але скільки в ньому тепла. Ось він рум’яний, запашний. Сьогодні ми будемо величати хліб. Учениця: Гостей дорогих стрічаєм Круглим, пишним короваєм. З рушником берем таріль, коровай кладем і сіль. Шанобливо хліб підносим І, вклонившись, щиро просим: — Любий гостю наш, приймай Хліб гостинний — коровай. Учениця: Візьміть у руки хліб духм’яний, Він незвичайний, він святий, Ввібрав і пісню, й працю в себе, Йому до ніг вклонитись треба, Він скарб найбільший на землі. Вчитель: Хліб — усьому голова. З давніх-давен він у великій шані у нашого народу. Це людська святиня. Одне з див на землі — хлібне зерно. Люди називають його житом, від слова «життя». – Подивіться, на чому лежить хліб? (На рушнику) — А як ви гадаєте, чому? (До нього ставилися з великою повагою) — Хліб відігравав у житті людей значну роль, тому його дуже шанують, ставляться до нього з повагою. Багато народних обрядів не обходиться без хліба. Учні: 1. Хліб ніколи не купували, щоб на нього не перейшов чужий дух, а випікали тільки круглої форми, як сонце. Бо на хлібові і сонці тримається людське життя. 2. Випікали хліб у суботу. І дивилися – якщо хліб гарно вдається – то буде вдача цілий тиждень, глевкий – на сльози, підгорить – на смуток, потріскається – чекай новий. 3. Хліб пекли для кожного окремо: хлібина мамина, татова, бабусина, і малечі по паляниці. І одна чи кілька хлібин «на позику», бо позичати чиюсь наіменовану хлібину не можна – відведеш щастя від хати. 4. Із хати ніякий гість без хліба не йшов: скибочку відкраювали на дорогу – «на померлі душі». 5.Жодне весілля не відбувалося без короваю, а до нього ще й пишки випікали. По тому, який виходив весільний коровай, передбачали долю нової сім’ї. Тому пекти коровай просили людину добру і вмілу. 6. Зі столу ніколи не прибирали хліб, який лежав на вишитому рушнику, або прикритий ним, щоб нечиста сила не потрапила в хату, щоб не перевівся достаток у домі. А біля хліба стояла сіль. 7. Хлібом – сіллю зустрічали дорогих гостей. 8. А тепер дозвольте посіяти пшеничне зерно, воно поселить в серцях добро і ласку, ніжність і повагу до рідної землі.
Учні говорять слова і засівають світлицю зерном Учень 1. Сієм щедро, сієм рясно. Учень 2. Сієм радість, сієм щастя. Учень 3. Засіваємо світлицю — Хай росте овес, пшениця, Хай шумить колосся в полі, Хай цвіте щаслива доля. Учень 4. Сієм, сієм зернята, Щоб земля була багата, З наших рук приймала ласку На життєву щиру казку!
Дівчата співають пісеньку
Печу – печу хлібчик, (2) Печу – печу діткам На обід Печу – печу бабку, (2) Кладу на лопатку Шусть у піч! Вчитель: А чи знаєте ви, як пахне життя? Давайте затихнемо на хвильку і відчуємо цей запах… Це пахне хліб. Учениця: Пахне хліб, як тепло пахне хліб! Любов’ю трударів і радістю земною, І сонцем, що всміхалося весною, І щастям наших неповторних діб — Духмяно пахне хліб! Учитель: Теплий хліб, виплеканий теплими руками, — таїть у собі тепло серця. Які ж пахощі природи, рук роботящих переплелися в ньому? (Вірш «Чим пахне хліб») Учень 1. Чи знаєш ти, чим пахне хліб, Коли весною кілька діб Гуркоче трактор за рікою? Хліб пахне працею людською. Учень 2. Чи знаєш ти, чим хліб запах, Коли жнивують у степах Твої батьки в гарячу пору? Він пахне щастям хліборобу. Учень 3. Чим пахне хліб, чи знаєш ти, Як поведуть твої брати Зерном наповнені машини? Хліб пахне соками земними. Учень 4. Чи знаєш ти, чим хліб землі Пахтить на вашому столі Весною, влітку і зимою? Хліб пахне радістю людською. Вчитель: Давайте всі разом простежимо шлях хлібу. Звідки ж бере початок шматок хліба і як він попадає до нас на стіл? (Відповіді дітей) — Спочатку потрібно виорати землю, засіяти поле зерном, потім заборонити його, та чекати на перші ростки. Раніше ця робота виконувалася при допомозі плуга, а плуг тягав кінь, але всю роботу виконували люди. Зараз людям допомагають машини, трактори. В народі раніше завжди дотримувалися числа і місяця, коли можна було засівати поле і навіть існує така приказка «Кинеш в грязь – буде князь». – Після того, як посіяли зерно, воно росте все літо, а коли дозріє потрібно обережно ставитися до хліба, доглядати його. І тому наприкінці літа біля поля з пшеницею можна побачити плакати. – Що на них написано (прочитайте). А як ви гадаєте, чому? (Сухе колосся легко займеться) І ось коли колоски дозріли агроном – це людина, яка стежить за станом врожаю дозволяє збирати хліб. І все це потрібно робити вчасно, щоб жодна зернина не загубилася, ні зіпріла. І в полі кипить робота. – А чим збирають зерно? (Комбайном) — А раніше збирали руками, за допомогою серпа. – Хто знає куди везуть зерно? (До млина) — Що з ним роблять? (мелють на борошно) — Борошно привозять до хлібозаводу. І як там випікають хліб ми зараз переглянемо (Перегляд презентації) Учень: Імен багато має хліб, Є гарний і незвичний — Рогалик, торт, батон, пиріг, І паска, і паляниця. Ще – бакалійник і калач, Перепічка і піца, І завиванець. І рогач, Галушка, коржик, пляцок, І колобок, і легуміна, І мандрик, і пампушки, Книші, лангоші, пиріжки, сухарики і хрусти.
Фізкультхвилинка: А ми зерно сіяли, сіяли У земельку чорну, свіжу. І з’явились перші листочки, А з них повні, тугі голосочки. До сонечка повернулись, І сонечку усміхнулись. Вітер колоски гойдає. До землі їх нахиляє. Вони з нею розмовляють, А діти за парти тихенько сідають.
Вчитель: А чи є серед вас діти. Які не полюбляють їсти хліб? Хліб необхідно вживати, він дуже корисний для організму людини. І потрібен для життя, в ньому багато вітамінів. – Прослухайте вірш і скажіть що мати запропонувала доньці. Я за стіл уранці сіла І смачний сніданок з’їла. А відтак сказала мати Крихти хліба всі зібрати І виношу на подвір’я Голубів лю – лю скликаю Крихти хліба розсіваю. Вчитель: Як дівчинка розпорядилася крихтами (Винесла на подвір’я і висипала голубам) — Коли особливо їх потрібно підгодовувати? (Взимку) Чому? (Взимку голодно і холодно.
Під товстим шаром снігу їм важко знайти їжу. І вони можуть загинути) — А хто з вас підгодовує пташок? Вчитель: А зараз ми подивимося мультфільм, який навчить нас поважати та добре ставитися до хліба . Продивившись мультик, ви мені скажете правильно зробила дівчинка?
А як би ви вчинили на її місці? Учень 1. Віддаймо подяку трударям, що виколосили хліб, вимолотили його, перемололи на борошно, рукам, які випекли оці смачні, рум’яні. Схожі на сонце, паляниці. Учень 2. В народі кажуть: «Коли хліб черствіє, то черствіють наші душі, черствіємо ми». Тож вклонімося всій цій святині, щоб одвічно був хліб у кожній хаті, щоб не черствів. (Діти вклоняються) Учень 3. І кожен день, і кожну мить Дай, Боже, хліб насущний, Щоб ми могли у мирі жити, Щоб не були бездушні. Молись до хліба, не кидай, Хай хліб спасенням буде, Бо не черствіє хліб святий, Черствіють тільки люди.
Учень 4. В народі ж хліб, мов матір, поважають, Ця шана з плином часу не зника. І дорогих гостей завжди стрічають З хлібиною в барвистих рушниках. Учень 5. Так хай же щедро наливає соком І колоситься золотистий сніп! І хай же родить більше з кожним роком Його величність – годувальник Хліб! Учень 6. Пам’ятаємо, що хліб – велика праця. Учень 7. Пам’ятаємо завжди, що хліб – святий. Учень 8. Шануймо його так, як шанували наші предки. Учень 9. Гості наші дорогенькі! Добра Вам бажаємо, І за добрим звичаєм Хлібом пригощаємо!
Вчитель: Для вас звучить пісня про хліб.
Хліб — це життя
Урок розвитку мовлення
Тема. Складання тексту-розповіді з елементами міркування про прочитаний текст
Мета: розвивати в учнів уміння будувати текст-міркування, логічно і послідовно викладати думки на папері, словесно передавати свої почуття й переживання;
виховувати пошану та любов до хліба, почуття вдячності за хліб щоденний; працьовитість, пошану до людей праці, схильність безкорисливо творити добро.
Обладнання: на столі, застеленому вишитою скатертиною, різні вироби з тіста (коржі з маком, пампушки, пиріжки, тістечка, печиво), на центральному столі – житня паляниця, сіль та колоски жита. На дошці написані прислів’я про хліб; презентація «Як хліб прийшов на стіл»; скоромовки, загадки про хліб.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання
Вправа
Заповнити “Щоденники вражень”:
Я відчуваю…
Я хочу…
Урок буде…
Ми будемо…
ІІ. Підготовчий етап
Пахучий хліб на нашому столі —
То виборені радощі родинні.
Пахучий хліб – то щедрий дар землі
За труд і розум доблесній людині.
Пахучий хліб – цілющий скарб життя,
Його неперевершено, владика.
Він – наша гордість, наше майбуття,
Він – наша творчість і мета велика.
Д. Луценко
ІII. Повідомлення теми і завдань уроку
Запропонувати дітям прочитати вірш, який записаний на дошці:
– Як ви вважаєте, про що піде мова на сьогоднішньому нашому уроці?
Правильно, будемо вести мову про людську святиню – хліб наш насущний…
Про хліб складено дуже багато віршів, пісень, розповідей, а також прислів їв і приказок. У всі часи, у всі віки, у всіх народів на землі було найбільшою свя- тістю, коли на столі лежав хліб. Тяжко він діставався людям, але був найдорожчим за все на світі, бо давав життя. Святе ставлення до хліба в українців було споконвіків.
Читання легенди про хліб С.32
1. Робота над засвоєнням теми і мети уроку
Певно, ви чули, дівчата,
Вже не раз такі слова:
«Хліб – потрібно шанувати!
Хліб – усьому голова!
Багато чудесного і прекрасного є в світі. Одне з найбільших чудес, які дав нам Творець – це хліб. Хліб – це те, що завжди було турботою і радістю людини, чому вона віддавала свій труд і талант. Хліб для кожного з нас звичний, як сонячне світло чи дихання, і такий необхідний. Без хліба неможливо уявити жодного нашого дня.
Словничок. Насущний – дуже потрібний для нашого життя.
Сприймання та усвідомлення нових знань.
Робота в зошитах з розвитку мовлення С.35
1)Чим був хліб для українців?
2)У яких обрядах використовували хліб?
3) Що свідчить про бережливе ставлення до хліба?
4)Що робили з крихтами хліба, які залишалися на столі?
— Читання цікавих фактів про хліб С.35
2.– А чи знаєте, діти, як народжується хліб?
Вчитель: Дуже давно люди навчилися вирощувати і обробляти хліб.
Було це приблизно так. Подивіться презентацію «Як хліб прийшов на стіл»
Крісло автора
(Розповідь учня про вирощування хліба)
3 давніх-давен наш український народ над усе цінує хліб, сіль і честь. Хліб – достаток, сіль – гостинність і щирість, а честь – то людська гідність. Хліб – оберіг сім’ї, родина – основа людського життя. У давнину вирощували хліб у тяжкій праці. Землю орали сохою, зерно висівали вручну, (показ малюнків). А коли зазеленіють хліби, за українським звичаєм, люди виходили в поле родиною і тричі обходили його, несучи на руках хліб і сіль, щоб виріс великий урожай. І коли приходив час збирати врожай, то теж на поле в перший день виходили цілими сім’ями хлібороби, чисто одягнені, з хлібом у руках. Господар, повернувшись на схід сонця, промовляв: «Дай, Боже, час добрий, і в пору, і в доброму здоров’ї пожати, тай на той новий рік почекати». Жали золоті колосочки серпом, або скошували косою. Снопи складали в копички. А перший вижатий сніп приносили додому, примощували на покутті, де він стояв до закінчення жнив. Молотили зерно ціпом, мололи на жорнах. У народі кажуть: важка праця хліборобська, але люди раділи за свою працю, поверталися до рідної хати, де пахло любистком і м’ятою, і співали пісні.
Ще з пелюшок дитину привчали любити й шанувати хліб. У давніші часи немовля разом з материним молоком уживало хліб: замість сучасних сосок їм давали обгорнуту в полотняну тканину м’якушку.
А коли ненька гойдала дитя в колисці, то говорила так:
Хліба нема.
Був буханець
З’їв баранець.
Була крижинка,
З’їла дитинка.
Старі люди казали дітлахам: «їжте на здоров’я та сил набирайтеся. І запам’ятайте: не ми хліб носимо, а хліб нас». Почесне місце посідає хліб у звичаях і обрядах українців. Будь-яке свято не обходиться без паляниці. З хлібом і сіллю зустрічають дорогих гостей. З хлібом проводжають молодих до шлюбу, хліб приносять у дім новонародженого, виряджаючи сина в далеку дорогу, мати загортала в рушник житній окраєць. Хліб і рушник – одвічні людські символи. Хліб і сіль на вишитому рушникові – гостинність українського народу.
Робота в групах
Знайди пару, встанови послідовність.
Пекар оре землю.
Мірошник перевозить зерно з поля.
Продавець сіє зерно, вносить добрива.
Тракторист жнивує.
Шофер меле зерно на борошно.
Комбайнер пече хліб
Агроном продає хліб.
Словничок. Мірошник
IV. Фізкультхвилинка
А ми зерно сіяли, сіяли
У земельку чорную, свіжую.
І з’явились перші листочки,
А з них повні, тугі колосочки. (руки вгору)
До сонечка повернулись. (повернулись до вікна)
І сонечку усміхнулись.
Вітер колоски гойдає,
До землі їх нахиляє.
Вони з нею розмовляють,
А діти тихенько за парти сідають.
Джерелами народної мудрості
Скринька прислів’їв і приказок:
На чорній землі білий хліб родить.
Як є хліб, то і до хліба буде.
Хліб усьому голова.
Коли хліб на возі, не буде біди в дорозі.
Поки зерно в колоску – не засиджуйся в холодку.
Хліб – батько, вода – мати.
Спробуйте пояснити їх значення.
Висновок: хліб – це Божий дар. Людина працює – у відповідь Господь посилає їй урожай. Тож шануйте хліб, як найдорожчий у світі скарб. Бережіть хліб. Нехай така бережність стане законом кожної сім’ї, кожного із нас
Відгадування загадок
Хоч не солодкий,
Та дуже смачний,
Хоч сам маленький,
Проте дорогий.
Сядемо обідати –
Він на столі.
Люблять його
І дорослі, й малі. (Хліб).
Мене ріжуть, мене б’ють,
Мучать і на порох труть.
Безперестанку гублять,
І всі мене дуже люблять. (Хліб).
Б’ють мене ціпами,
ріжуть мене ножами,
За те мене отак гублять,
що всі мене дуже люблять. (Хліб)
Акровірш – загадка
Хвалить його кожен,
Любить його кожен,
І дня ми прожити,
Без нього не можем.
VІ. Закріплення та удосконалення знань
1.Розв’яжіть ситуативні завдання:
Хліб упав зі столу. Ваші дії…
Ви не доїли хліб. Ваші дії…
На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися складати розповідь з елементами міркування про прочитаний твір. Таким твором буде вірш
В. Дворецької”Скоринка хліба у трамваї під ногами”
1)Читання вірша в зошиті С.36
— Де відбуваються події?
— Про кого йдеться у вірші?
— Де лежав хліб? Хто звернув увагу на хліб? Що вона зробила з хлібом?
— Чи схвалюєте ви вчинок дівчинки? А як вчинили б ви?
2) Робота в підручнику. Розгляд сюжетних малюнків, зіставлення з прочитаним. С.121
3)Закріплення знань про структуру тексту-міркування, сполучення слів, що використовуються в текстах.
4)Колективне складання тексту.
5)Індивідуальна робота. Записування тексту в зошити.
VІІ. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон».
Як треба відноситися до хліба?
Які прислів’я про хліб ви запам’ятали?
Що в Біблії говориться про хліб?
Що вам запам’яталося про хліб в обрядах та звичаях?
Д.з. Знайти 5 прислів їв про хліб.
Хліб на столі переказ
Людина народжується чистою, як білий аркуш паперу. На ньому згодом життя напише багато чудового й огидного. Але все одно ми повинні заповнювати простір на папері нашої душі, не зважаючи навіть на значні помилки.Чи вдивлялись ви коли-небудь у рукописи видатних людей, справжніх майстрів? Коли так, ви обов’язково помітите безліч виправлень на шляху до створення шедевру. Так і в житті. Треба докласти неймовірних зусиль, щоб записи твоєї душі були варті поваги. З дитинства батьки, бабусі, дідусі, розповідаючи нам казки або оповідання з життя, навчають бути добрими і лагідними. Стаючи дорослими, ми мусимо вирішувати для себе, як вчинити і як розпізнати добро і зло. За цими орієнтирами можна творити себе. Кожна людина повинна триматися певних меж, і не має значення, в яких саме. Головне те, щоб вони існували і щоб усе життя зазнавало їхнього впливу. Ми повинні аналізувати себе і робити висновки. Повинні змінювати те, що не узгоджується з особисто нашими принципами.Відомий російський письменник М. Булгаков писав, що «рукописи не горят», але горять душі. Та, як відомо, із попелу неможливо нічого відтворити. Тому треба пам’ятати, що найголовніше в житті — зберегти свою цільність. Ані кар’єра, ані робота, ані добре ставлення людей не повинні підпорядковувати людину собі. Людина має бути живою внутрішньо, має не загубити себе в будь-яких життєвих обставинах — ось у чому полягає визначальний життєвий принцип кожного.
Життя – це шанс, використай його! Життя – це краса, дивуйся їй! Життя – це мрія, здійсни її! Життя – це обов’язок, виконай його! Життя – це гра, так грай! Життя – це любов, так люби! Життя – це таємниця, розгадай її! Життя – це трагедія, витримай її! Життя – це пригода, наважся на неї! Життя – це щастя, створи його сам! Життя – це життя, врятуй його! Мати Тереза Все довкола промовляє, що твоє життя не випадковість! Життя є загадкою, несподіванкою і відкриттям самого себе у цьому житті! Ти є життям! З тебе воно починається! Подумай над своїм найпершим покликанням – жити! Ми живемо, щоб радіти і приносити оточуючим світло своєї радості, таким чином проявляючи свою турботу і доброзичливість. Таке життя приємне. Воно цілком сповнене бажанням жити для інших. І це прекрасно! Бо «радість, що існує тільки для нас, а не для світу, не є справжньою радістю». Не марнуй своє життя! Живи, докладаючи зусиль! Роби те, що буде тобі на користь!
c — Xlib: рисовать поле ввода текста и читать текст по мере его набора
Переполнение стека- Около
- Товары
- Для команд
- Переполнение стека Общественные вопросы и ответы
- Переполнение стека для команд Где разработчики и технологи делятся частными знаниями с коллегами
- Вакансии Программирование и связанные с ним технические возможности карьерного роста
- Талант Нанимайте технических специалистов и создавайте свой бренд работодателя
- Реклама Обратитесь к разработчикам и технологам со всего мира
- О компании
xLIB Readme — Разработчик TI-Basic
xLIB теперь является приложением, которое добавляет некоторые функции к программам TI-83 + BASIC. Он устанавливает ловушку парсера, которая будет перехватывать любые реальные (запросы.
Чтобы установить xLIB, просто скопируйте xLIB.8xk на свой калькулятор, используя ваш любимый вариант связующего программного обеспечения.
Чтобы включить xLIB, вы должны запустить его из меню APPS и выбрать «1». Должно появиться сообщение о том, что xLIB включен. Нажатие «2» отключит xLIB, а «3» выйдет.
xLIB использует как SavesScreen, так и AppBackupScreen, если у вас есть какие-либо другие библиотеки, которые используют эти области saferam, результаты могут быть непредсказуемыми.
Clr_UpdateLCD = Включить обновление ЖК-дисплея: 0 = Нет, 1 = Да
Эта функция Очищает буфер графика и ЖК-дисплей.
: реальный (1, Spr_X, Spr_Y, Spr_Width, SprHeight, sPIC_Num, sPIC_X, sPIC_Y, Spr_Method, Spr_Flip, Spr_UpDateLCD
Spr_X | Sprite X расположение |
Spr_Y | Sprite Y на карте |
Spr_Width | Ширина спрайта в байтах (таким образом, спрайт шириной 16 пикселей будет иметь ширину 2) |
Spr_Height | Высота спрайта в пикселях |
sPIC_Num | Картинка, на которой расположен спрайт PIC0 — PIC9 |
SPIC_X | X смещение к спрайту в PIC, должно быть ВЫРАВНЕНО.Может быть значением от 0 до 11 |
sPIC_Y | Смещение по оси Y к спрайту в PIC |
Spr_Method | Метод копирования 0 = перезапись, 1 = И, 2 = ИЛИ, 3 = XOR |
Spr_Flip = Перевернуть спрайт 0 | Без переворота, 1 = переворот по горизонтали |
Spr_UpdateLCD | Переключить обновление ЖК-дисплея 0 = Нет, 1 = Да |
Эта функция будет рисовать обрезанные спрайты ЛЮБОГО размера в любом месте экрана.
Не забывайте, что спрайты всегда имеют ширину, кратную 8. Однако в этой подпрограмме нам нужна байтовая ширина спрайта. Это 8 пикселей на байт! Таким образом, спрайт 8×8 имеет ширину байта 1, спрайт 16×16 будет иметь ширину байта 2. Спрайт 12×12 будет по-прежнему занимать 2 байта, поэтому он также имеет ширину в байтах 2.
sPIC_X находится только в ВЫРАВНЕННЫХ позициях, может быть значением от 0 до 11
sPIC_Y может быть от 0 до 63
Горизонтальное переворачивание спрайтов теперь реализовано.Это должно сэкономить вам место.
Эта функция по-прежнему сможет читать данные PIC, даже если они заархивированы!
: реальный (2, Matrice_Name, X_Offset, Y_Offset, MapWidth, MapHeight, ScreenStartX, ScreenEndX, ScreenStartY, ScreenEndY, mPIC_Num, Tile_Method, Tile_Size, Map_UpdateLCD
Matrice_Name | Имя матрицы, содержащей данные карты 0 — 9. 0 = [A] — 9 = [J] |
X_Offsett | X Map Offsett. Какую часть карты вы хотите начать рисовать на |
Y_Offsett | Смещение карты Y.Какую часть карты вы хотите начать рисовать на |
MapWidth | Ширина TileMap |
Высота карты | Высота TileMap |
ScreenStartX | Какую КОЛОНКУ вы хотите НАЧАТЬ рисовать. Может принимать значения от 0 до 12 для 8×8 или от 0 до 6 для 16×16 |
ЭкранEndX | Какой КОЛОНКОЙ вы хотите закончить рисование. Может принимать значения от 0 до 12 для 8×8 или от 0 до 6 для 16×16 |
Экран Запуск | С какой СТРОКИ вы хотите НАЧАТЬ рисование.Может принимать значения от 0 до 8 для 8×8 или от 0 до 4 для 16×16 |
Экран EndY | В какой СТРОКЕ вы хотите закончить рисование. Может принимать значения от 0 до 8 для 8×8 или от 0 до 4 для 16×16 |
мПИК | PIC, в котором расположены данные плитки PIC0 — PIC255 |
Метод плитки | Метод копирования 0 = перезапись, 1 = И, 2 = ИЛИ, 3 = XOR |
Размер плитки | Размер плитки, 8 = 8×8, 16 = 16×16 |
Карта_ОбновлениеLCD | Переключить обновление ЖК-дисплея 0 = Нет, 1 = Да |
ScreenStartX, ScreenEndX, ScreenStartY, ScreenEndY позволяют рисовать «оконную» карту.Это означает, что вы можете нарисовать карту и оставить место для HUD или чего-то подобного. Рисование меньших карт также будет немного быстрее.
Чтобы нарисовать карту размером 8×8 листов с пустой рамкой в 1 тайл, входные параметры будут такими:
ScreenStartX | 1 |
ЭкранEndX | 11 |
Экран Запуск | 1 |
Экран EndY | 7 |
Подпрограмма TileMap теперь поддерживает НЕСКОЛЬКО ФОТОГРАФИЙ и 16-битные ИНДЕКСЫ ПЛИТ.Это означает, что у вас может быть карта с более чем 256 различными фрагментами. Если плитка> 95, она будет перекрываться со следующей PIC (если она существует).
PICS должны следовать друг за другом численно!
Итак, если ваш входной PIC — PIC0, любые плитки> 95 будут взяты из PIC1, а любые плитки> 191 будут взяты из PIC2.
Если PIC не существует, тайл будет отображен как ПУСТО.
Эта функция по-прежнему сможет читать данные PIC, даже если они заархивированы! Но это может замедлить работу.
: реальный (3, rPIC_Num, rPIC_Method, Recall_UpdateLCD
rPIC_Num | PIC для отзыва PIC0 — PIC255 |
rPIC_Method | Метод копирования 0 = перезапись, 1 = И, 2 = ИЛИ, 3 = XOR |
Вызов_ОбновлениеLCD | Переключить обновление ЖК-дисплея 0 = Нет, 1 = Да |
Это вызовет изображение и отобразит его с некоторыми параметрами (ИЛИ, XOR и т. Д.)
Эта функция по-прежнему сможет читать данные PIC, даже если они заархивированы!
: реальный (4, Scrl_Direction, Scrl_Number, Scrl_UpdateLCD
Scrl_Direction | направление прокрутки |
Scrl_Number | количество пикселей для прокрутки |
Scrl_UpdateLCD | Переключить обновление ЖК-дисплея 0 = Нет, 1 = Да |
Проезд
0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
вверх | Вниз | слева | Правый | Вверх-влево | Вверх-вправо | Вниз-влево | Вниз-вправо |
: реальный (5, Contrast_Function, ContrastVal
Контрастность_Функция | Контрастность возвращается в ответах (0–39).0 = установить контраст, 1 = получить контраст |
ContrastVal | Новое значение контрастности. Может быть значением от 0 до 39 |
Эта функция копирует буфер графика на ЖК-дисплей
runIndicVal | Переключить индикатор работы. 0 = выключено, 1 = включено |
Сканирует клавиатуру и возвращает код клавиши в переменной ANS.
Имеет поддержку нажатия нескольких клавиш со стрелками.
Ключевые коды
: реальный (9, cPIC_Funtion, cPIC_Num
cPIC_Function | Функция, которую необходимо выполнить.0 = StorePIC, 1 = DeletePIC |
cPIC_Num | Номер PIC-файла для сохранения. В диапазоне 1-255 |
ПРИМЕЧАНИЕ : PIC0 фактически является PIC10 согласно TIOS. Для сохранения в PIC0 используйте:
ВАЖНО : Поскольку изображения используют токены в своих именах, которых у TIOS на самом деле нет (для PICS), имена в вашем управлении памятью будут странными. Например:
Это совершенно нормально, с вашим калькулятором все в порядке.В TIOS просто нет имен для переменных PIC выше 10-го.
Чтобы перенести эти изображения в калькулятор, вы должны сгруппировать их. Отправка может завершиться неудачно, если вы попытаетесь отправить их по отдельности.
: "PRGMNAME: real (10, exAction, Prgm_Dest: prgmXTEMP0XX
«PRGMNAME | Имя программы, которая будет сохранена в переменной Ans. Программа может быть заархивирована или в RAM |
exAction | Действие, которое необходимо выполнить.0 = копировать, 1 = очищать, 2 = очищать все |
Prgm_Dest | Назначение программы XTEMP. Диапазон от 0 до 15 |
Эта функция копирует программу из архива или ОЗУ в одну из 16 программ XTEMP. Имя копируемой программы
должно быть сохранено в переменной Ans до запуска этой функции.
Эта функция работает с программами TI-Basic и TIOS ASM (nostub).
Например, чтобы скопировать программу TI-Basic ADEMO в XTEMP000, вы должны:
Чтобы скопировать программу TI-Basic MAP1 в XTEMP011, а затем ЗАПУСТИТЬ XTEMP011, вы должны:
: «MAP1
: реальный (10,0,11
: prgmXTEMP011
Чтобы скопировать программу TIOS ASM ПРОКРУТИТЕ в XTEMP009, а затем ЗАПУСТИТЕ XTEMP009, вы должны:
: "СВИТОК
: реальный (10,0,11
: Asm (prgmXTEMP011
Чтобы удалить программу XTEMP006, выполните:
Чтобы удалить все программы XTEMP0XX, выполните:
ПРИМЕЧАНИЕ : Если программа XTEMP0XX уже существует (в ОЗУ или в архиве), то эта функция будет завершена без копирования.Вы должны вручную удалить целевую программу, прежде чем пытаться заменить ее. (Это сделано для предотвращения несчастных случаев, когда вложенные программы пытаются заменить себя).
Возвращает код в переменной ANS, который сообщит вам, какую версию калькулятора вы используете.
0 | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
83+ | 83 + SE | 84+ | 84 + SE |
: реальный (12, Shape_Type, x1, y1, x2, y2, DrawShape_UpdateLCD
Форма_Тип | Тип фигуры, которую вы хотите нарисовать: |
Число | |
---|---|
0 | Draw Однолинейный Черный |
1 | Draw SingleLine Белый |
2 | DrawSingleLineInvert |
3 | DrawEmptyRectangleЧерный |
4 | DrawEmptyRectangleWhite |
5 | DrawEmptyRectangleInvert |
6 | DrawFilledRectangleЧерный |
7 | DrawFilled, Прямоугольник, Белый, |
8 | DrawFilledRectangleInvert |
9 | DrawRectOutlineBlackFillWhite |
10 | DrawRectOutlineWhiteFillBlack |
Позиция | |
х1 | Первая координата x (для прямоугольников это ВЕРХНИЙ ЛЕВЫЙ угол) |
y1 | Первая координата y (для прямоугольников это ВЕРХНИЙ ЛЕВЫЙ угол) |
х2 | Вторая координата x (для прямоугольников это ПРАВОЙ НИЖНИЙ угол) |
y2 | Вторая координата по оси Y (для прямоугольников это ПРАВОЙ НИЖНИЙ угол) |
DrawShape_UpdateLCD | Переключить обновление ЖК-дисплея 0 = Нет, 1 = Да |
Текстовый_режим | Измените текстовый режим: 0 = нормальный, 1 = инверсный, 2 = строчные буквы включены, 3 = строчные выключены |
Когда включен нижний регистр, дважды нажмите ALPHA, чтобы войти в режим нижнего регистра в TIOS.
ПРИМЕЧАНИЕ : Некоторые функции TIOS (например, ошибки и некоторые меню) автоматически сбрасывают эти текстовые флаги в нормальное состояние.
Возвращает количество СВОБОДНОЙ RAM в ANS
.ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ : Вы ДОЛЖНЫ предоставить правильные входные данные для каждой функции. Если вы этого не сделаете, вы рискуете попасть в аварию или того хуже.
НЕ ПЫТАЙТЕСЬ запускать TI-Basic из MirageOS! Я использую безопасную область, которую использует MirageOS, поэтому это может вызвать нестабильность.
Дэн Вайс (DWedit): APP Devkit 2.0
Дэн Энглендер (Dan_E): WikiTI
Шон Маклафлин (Sigma): Идеи для подпрограммы замаскированного / обрезанного спрайта без smc
Патай Гергели (CoBB): PindurTI, лучший эмулятор 83+ на сегодняшний день
Баджа: начальная процедура обрезки строки
Джеймс Монтелонго (Джим е) и ЮКИ: идеи рутинной оболочки DI
Texas Instruments (TI): SDK и документация системных процедур
Кевин Уэлле (Кевин, xlibman): тестирование и идеи
Джордж Даол-Веллман ( Дисфункция): Тестирование и идеи
Калан Скаллан (kalan_vod): Тестирование и идеи
Фред Спаркс (CDI, [froody]): Тестирование и идеи
Трехпалый парень: Тестирование и идеи
Шон Макфолл (Merthsoft): Тестирование и идеи
Фред Шен ( dragon_lance): Тестирование и идеи
Брайан Бенсон (Necro): Тестирование и идеи
Все на форумах MaxCoderz
Все в #TCPA (EfNet)
Если я вас забыл, напишите мне, и я обновлю этот раздел.
Эта программа все еще находится на ранней стадии и может содержать ошибки. Программа используется на свой страх и риск, я не несу ответственности за потерю данных или повреждение оборудования.
Если у вас есть вопросы, напишите мне по адресу
У меня нет проблем с кем-либо, кто использует эту программу, если вы должным образом доверяете мне. Пожалуйста, не пытайтесь изменить и / или выдать эту программу за свою собственную без моего согласия.
tr1p1ea — 02.04.2006 (ДД / ММ / ГГГГ)
.css — Как выровнять по центру текст в строке таблицы html?
Переполнение стека- Около
- Товары
- Для команд
- Переполнение стека Общественные вопросы и ответы
- Переполнение стека для команд Где разработчики и технологи делятся частными знаниями с коллегами
- Вакансии Программирование и связанные с ним технические возможности карьерного роста
- Талант Нанимайте технических специалистов и создавайте свой бренд работодателя
- Реклама Обратитесь к разработчикам и технологам со всего мира
- О компании
таблиц стилей CSS
Внешний вид таблицы HTML можно значительно улучшить с помощью CSS:
Компания | Контакт | Страна |
---|---|---|
Альфредс Футтеркисте | Мария Андерс | Германия |
Berglunds snabbköp | Кристина Берглунд | Швеция |
Торговый центр Moctezuma | Франциско Чанг | Мексика |
Эрнст Гендель | Роланд Мендель | Австрия |
Island Trading | Хелен Беннет | Великобритания |
Кениглих Эссен | Филип Крамер | Германия |
Винные погреба Смеющегося Вакха | Йоши Таннамури | Канада |
Magazzini Alimentari Riuniti | Джованни Ровелли | Италия |
Попробуй сам »
Границы стола
Чтобы указать границы таблицы в CSS, используйте свойство border
.
В приведенном ниже примере указана черная рамка для элементов
и | : Обратите внимание, что таблица в приведенном выше примере имеет двойные границы. Это потому что и таблица, и элементы | и | имеют отдельные границы.Свернуть границы таблицы Свойство Примерстол {граница-коллапс: коллапс; } стол, тыс, тд
{ Если вам нужна только рамка вокруг стола, укажите только свойство Ширина и высота стола Ширина и высота таблицы определяются свойствами В приведенном ниже примере ширина таблицы устанавливается равной 100%, а высота | элементов до 50 пикселей:Горизонтальное выравнивание Свойство | или | . По умолчанию содержимое элементов | выравнивается по центру, а содержимое элементов | выравнивается по левому краю. В следующем примере текст в элементах | выравнивается по левому краю:Вертикальное выравнивание Свойство | или | . По умолчанию вертикальное выравнивание содержимого в таблице среднее (для обоих | и | элементы). В следующем примере устанавливается вертикальное выравнивание текста по низу для элементов | :Обивка стола Чтобы контролировать расстояние между границей и содержимым таблицы, используйте | и | :Разделители горизонтальные
Добавьте свойство | и | для горизонтальных разделителей:Подъемный стол Используйте селектор | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Имя | Фамилия | Экономия |
---|---|---|
Питер | Грифон | $ 100 |
Lois | Грифон | $ 150 |
Джо | Swanson | $ 300 |
Столы в полоску
Имя | Фамилия | Экономия |
---|---|---|
Питер | Грифон | $ 100 |
Lois | Грифон | $ 150 |
Джо | Swanson | $ 300 |
Для таблиц с полосками зебры используйте селектор nth-child ()
и добавьте цвет фона
ко всем четным (или нечетным) строкам таблицы:
Цвет стола
В примере ниже указан цвет фона. и цвет текста
Имя | Фамилия | Экономия |
---|---|---|
Питер | Грифон | $ 100 |
Lois | Грифон | $ 150 |
Джо | Swanson | $ 300 |
Адаптивный стол
В отзывчивой таблице будет отображаться горизонтальная полоса прокрутки, если экран слишком маленький для отображения полного содержания:
Имя | Фамилия | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки | Очки |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Джилл | Смит | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Ева | Джексон | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94 |
Адам | Джонсон | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 |
Добавьте элемент контейнера (например,
overflow-x: auto
вокруг элементаНедвижимость | Описание |
---|---|
граница | Устанавливает все свойства границы в одном объявлении |
пограничный обвал | Указывает, следует ли сворачивать границы таблицы |
межосевое расстояние | Определяет расстояние между границами соседних ячеек |
сторона подписи | Задает размещение заголовка таблицы |
пустых ячеек | Указывает, следует ли отображать границы и фон в пустых ячейках таблицы |
стол-сервиз | Задает алгоритм макета, который будет использоваться для таблицы |
.