5 клас українська мова перекази: Навчальні перекази з української мови 5 клас – Тексти для переказів 5 клас — ПЕРЕКАЗИ — ГОЛОВНА

РЗМ № 22. Усний докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму — БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ — Українська мова Конспекти уроків 5 клас — Посібник для вчителя — С.П. Кавецька

БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ

УРОК 114. РЗМ № 22. Усний докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму

Мета: удосконалити вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, послідовність викладу матеріалу; інтелектуальні вміння ділити текст на смислові частини, зіставляти план і первинне висловлювання; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз художнього тексту розповідного характеру з урахуванням типологічної і стильової характеристики, сприймати текст, розуміти його, письмово докладно відтворювати почуте.

Обладнання: підручник.

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Ознайомлення п’ятикласників з темою, метою й завданнями уроку.

III. Робота з текстом переказу.

1. Вступна бесіда з метою актуалізації опорних знань п’ятикласників.

• Робота з опорною таблицею.

— Пригадайте, які існують способи структури тексту типу роздуму.

Індукція (умовивід, при якому на підставі знання про окреме роблять висновок про загальне)

Головна думка

Висувають тези, факти.

Наводять приклади.

Спостереження.

Аргументують життєвим досвідом.

Пропонують думки авторитетних осіб.

Висновки

Наводять приклади.

Аргументують життєвим досвідом.

Висувають тези, факти.

Спостереження.

Пропонують думки авторитетних осіб.

Висновки

Головна думка

Дедукція (метод дослідження, за яким окреме пізнають на основі знання загального)

2. Читання тексту вчителем «Кінь утік” В. Сухомлинського (вправа 541).

Кінь утік

Це було в четвертому класі. Всі схилились над зошитами. Учитель дав задачі для самостійного розв’язування, і діти уважно працювали. Віталик сидів на останній парті. Він уже закінчував розв’язувати задачу, як раптом на парту впала записка.

“Це знову, мабуть, від Петрика, — подумав Віталик. — Знову просить ковзани. Що ж я йому весь час даватиму свої ковзани?”

— Іване Петровичу, — сказав Віталик, — мені хтось записку кинув… Хіба ж можна на уроці записки писати?

— Записки на уроці писати не можна, — сказав Іван Петрович. — Але якщо вже тобі хтось написав, то розповідати про неї вчителеві — недобре, Віталику. Записка — це ж таємниця, яка мусить бути відома тільки тобі та твоєму товаришеві. А ти розголошуєш цю таємницю. Візьми записку, заховай, на перерві прочитаєш…

Віталик почервонів. Тепер він зрозумів, що вчинив негарно.

У класі запанувала тиша. Дехто з хлопців час від часу підводив голову, дивився на Віталика, і в тих поглядах хлопчик бачив подив і обурення.

Віталик розгорнув записку і прочитав: “Віталику,— писав Петрик,— я намалював вогнегривого коня. Якщо хочеш, дам тобі”.

На перерві Віталик підійшов до Петрика.

— Давай коня, — сказав Віталик.

— Утік кінь…— тихо відповів Петрик.

3. Бесіда.

— Визначте тему і основну думку тексту.

— Доведіть, що прослуханий текст є розповіддю з елементами роздуму. Визначте тезу цього роздуму й аргументи.

4. Складання плану.

План

1. Це було в четвертому класі.

2. Записка від Петрика.

3. Записка — це таємниця.

4. Подив і обурення однокласників.

5. Утік кінь.

5. Докладний переказ тексту учнями (усно).

V. Оцінювання учнів.

VI. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання.

— Повторіть розділ “Будова слова. Орфографія”.

— Виконайте вправу 460.

Збірник переказів з української мови. 5–11 класи — ПЕРЕКАЗИ — ГОЛОВНА

загрузка…

Перейма Л.Я.
Збірник переказів з української мови. 5–11 класи. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. — 352 с.
У збірнику переказів подано тексти українських та зарубіжних майстрів слова, укладені відповідно до програмних вимог із вивчення української мови в 5-11-х класах.

Для вчителів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, батьків.

 

5 КЛАС 
Перекази (навчальні та конрольні) за простим планом
1. Художні тексти розповідного характеру з елементами   опису тварини для докладного переказу (усно і письмово)
Чайка, якої не любили є тут
Лісові розбишаки
Оверка 
Благородний Юко
Мужня пташина
Під орлиними крилами
Секрет недовір’я
2. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису   предмета для докладного переказу (письмово)
Рушник Кобзареві 
Коричневі кульки
З доброти і безсмертя 
Квітка папороті
Підводні чайки

3. Художні тексти розповідного характеру з елементами роздуму для докладного переказу (усно)
За крок до мрії 
Він літає
Притча про досвід 
Коли перемагає страх
Вигадка майстра
4. Тексти наукового стилю для докладного переказу (усно) 
Чому восени опадає листя
Уміння боротися за життя 
Із життя комах-трудівниць 
Плід, яким не здивуємо
Пісня над колискою
6 КЛАС
Перекази (навчальні та контрольні) за простим і складним планом
1. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису приміщення для докладного переказу (усно і письмово)
Дорога до рідного дому
Таємне помешкання 
Віяло 
Прощання зрадника 
Так було
2. Художні тексти розповідного характеру з елементами роздуму для докладного переказу (письмово)
Незгладимі сліди
Слово за людиною 
Справа гідності 
Брати
3. Тексти художнього стилю для докладного переказу із творчим завданням (письмово) 
Кола на воді 
Як народжується дружба
Твір на тему
Кого запросити? 
4. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису природи для вибіркового переказу (письмово)
Золоті кучугури 
Знахідка 
Рятівниця
Ніби нічого не сталося
5. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису природи для докладного переказу (усно)

Вишиття для панни
Різдвяне диво
Пригоди старого дерева
Хто такий соняшник?
Диво-камінці
Як народжуються мультфільми 
6. Тексти наукового стилю для вибіркового переказу (усно)
Із чорною ознакою і без неї
Про народний український танець 
Про деякі способи виживання рослин
Графіті — засіб спілкування
7 КЛАС 
Перекази (навчальні та контрольні) за простим і складним планом
1. розповідні тексти художнього стилю з елементами опису зовнішності людини для докладного перекладу (усно і письмово)

Із останніх сил 
У ворожому таборі
Святослав приймає бій 
Найкращий звіринець 
Сльози Ніваро
Рятівник.
2. Тексти-роздуми в художньому стилі для докладного переказу (усно) 
Невже не розуміють?
Зачарована земля
В очах дитини
Від невдахи до щасливця
3. розповідні тексти художнього стилю з елементами опису процесу праці для стислого переказу (письмово)
Не гірші за предків
Від фантазії до вічності
Краса, витята з паперу
Випробування на витривалість
«Київський» торт 
4. Тексти публіцистичного стилю для докладного переказу (усно) 
Там на горі, на Маківці
Герой із Старосамбірщини 
Критикують друзі: корисно чи образливо?
Якби не сонячний день
Таємниця найбільшої книгозбірні 
5. Тексти наукового стилю для стислого переказу (усно)
Секрет незвичайного впливу
Багатофункціональний глід 
Більше рухайтесь 
Історія першого комп’ютера
8 КЛАС 
Перекази (навчальні та контрольні) за складним планом
1. розповідні тексти художнього стилю з елементами опису місцевості для стислого переказу (усно і письмово)
Нелегка дорога до мрії переказ тут
До місця заслання 
Ох, ця Говерла! 
Символ незнищенності
Образи минулого 
А Г
2. Розповідні тексти публіцистичного та наукового стилів  із елементами опису пам’яток історії та культури для вибіркового переказу (усно і письмово)

Прапор часів Хмельниччини
Золоті ворота
Собор Святого Юра 
Замок Любарта в Луцьку
Операція «Дзвін» 
Майже за традицією
Володарка часу
3. Тексти художнього стилю для докладного переказу  з творчим завданням (письмово)
Степ горів
Голос старого замку
Не сучасний
Експеримент
У вас канікули?
4. Тексти публіцистичного стилю для стислого переказу (усно)
Що таке успіх?
Подорож у підземний світ
Засіб платежу чи…
Редакторові було дванадцять
Капосна «мобілка»
9 КЛАС 

Перекази (навчальні та контрольні) за складним планом
1. Тексти художнього стилю для вибіркового переказу (усно і письмово) 
Спогад про тридцяті
Лабіринтами душі 
Гіппократ
«Орхідея»  про хужожницю Марію Башкірцеву
Сонячна легенда 
2. Тексти наукового стилю для вибіркового переказу (письмово)
Про запорожців
Багатообіцяюча кріомедицина
Лікарські рослини. Розповсюдження, збирання, заготівля
Із секретів падаючої води 
3. Тексти публіцистичного стилю для докладного переказу із творчим завданням (письмово) 
Крізь одвічні протиріччя
«Омелян»
Пророцтво чи випадковість? 
Кілька рецептів проти стресу 
Будь-яка зрада — злочин 
На все свій час
Світла душа Василя Штернберга
4. Тексти наукового стилю для стислого переказу (усно)
Що відбувається з кліматом?
Під владою марева
Наука про сни
Стратегія Сагайдачного
Українська хата (дивіться тут Текст 5)
5. Тексти публіцистичного стилю для стислого переказу (усно)
Україні бути українською 
Заборонений Шевченко
«Не вмре, не загине»? 
Той, хто творить звуковий образ
Для нарису і навіть більше 
10-11 КЛАСИ
1. Тексти художнього стилю для докладного переказу із творчим завданням  (усно і письмово)
Вибір
Пішло за водою
На кладовищі чужої любові
Свята і будні
Підпис
2. Тексти художнього стилю для стислого переказу із творчим завданням (усно і письмово)
«Я лише втратив час…»
Коли рідна земля стає мачухою 
Помста 
Під захистом впливовості 
3. Тексти публіцистичного стилю для докладного переказу із творчим завданням (усно і письмово)
Батько електронного телебачення
Богдан Лепкий: штрихи до політичного портрета 
Дорогами Галичини
Знаходьмо час для ближнього
Репортаж із останнього притулку
Детектор брехні
Не зайве нагадати
4. Тексти публіцистичного стилю для стислого переказу із творчим завданням (усно і письмово)
«Я вдячна долі…» 
Свободу рок-музиці!.
Дружина поета
Голосом тривоги та надії 
До таємниці слова 
Статті для конспектування (9-11кл)
Тунель під Ла-Маншем 
Ці всюдисущі ГМО
Великий поборник незалежності України
Метр українського кіно

 

5 клас – Сайт для вчителів української мови

О.Глазова, Ю.Кузнецов.
Уроки рідної мови у 5 класі: Орієнтовне календарно-тематичне планування, плани-конспекти уроків до підручника «Рідна мова» (5 клас): Посібник для вчителя. – К.: Педпреса, 2006. – 416 с. – (Серія «Завтра – на урок»).
Текст посібника (початок)
Посібник містить детальні поурочні плани, складені з опорою на підручник «Рідна мова» О.П.Глазової та Ю.Б.Кузнецова, що посів перше місце у Всеукраїнському конкурсі підручників для 12-річної школи (Наказ МОНУ від 19.11.2004р). Проте користуватися посібником можна працюючи за будь-яким іншим підручником.

Глазова О.П., Дика Н.М. Рідна мова. 5 клас: Плани-конспекти уроків. – Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2003. – 368.
ISBN 966-679-452-7
Текст посібника: І семестр
Текст посібника: ІІ семестр
Книжка містить детальні поурочні плани, головна цінність яких у ретельно сформульованій меті кожного уроку і, відповідно, в належному кожного з уроків структуруванні. Мабуть, сьогодні це важливо, бо захопившись упровадженням ІКТ, дехто про існування методики просто забув. Вона ж (тобто методика) в цьому посібнику класична, уроки охоплюють усі аспекти навчально-виховного процесу: засвоєння ЗУНів (знань, умінь та навичок), узагальнення та систематизацію вивченого, а також контроль і корекцію знань у процесі навчання.

Глазова О.П., Українська мова, 5 клас. Матеріали до уроків: Посібник для вчителя. – Харків: Ранок, 2000. – 176 с.
ISBN 966-624-162-5
Текст посібника
Посібник уміщує дидактичний матеріал до кожної з виучуваних тем, детальні методичні розробки уроків розвитку зв’язного мовлення, тексти для переказів, систему вправ, що забезпечують підготовку п’ятикласників до роботи над творами різних жанрів.
Доречно скомбінувавши дидактичний матеріал, можна змоделювати будь-який найсучасніший урок. Можливість вибору (матеріалу подано більше ніж достатньо) вивільнить час, створивши можливість для застосування сучасних технологій, актуальних методів і цікавих прийомів навчання.

Глазова О.П., Косян Т.В. Навчальні перекази з української мови: 5-9 класи. – Київ: Абрис, 2000. – 224 с.
Текст посібника (5 клас)
Переказ – традиційний для школи вид навчальної роботи Він найбільше відповідає сучасним вимогам, оскільки дає можливість організувати навчання за типом діяльності. Школярі вчаться сприймати текст (аудіювання та читання), відтворювати сприйняте (говоріння та письмо). Робота над переказом передбачає не лише відтворення сприйнятого, а й творчість, що виявляється в доборі кожним учнем мовної форми висловлювання.
Посібник містить тексти для переказів та систему підготовчих вправ і завдань (пояснення лексичного значення окремих слів, добір синонімів та антонімів, складання плану, завдання творчого характеру).

Глазова О.П. Кольорове слово. Зведений комплект з розвитку зв’язного мовлення. 5 клас. – Харків: Веста, 2005. – 112 с.
ISBN 966-08-0488-1
Посібник перевидано видавництвом «Ранок»
Зведений комплект з розвитку зв’язного мовлення складається з робочого зошита для учнів та посібника-додатка для вчителя. Зошит включає повний обсяг доступних п’ятикласникам теоретичних відомостей з лінгвістики тексту (інформацію про мовлення та види мовленнєвої діяльності, діалог і монолог, ситуацію спілкування, правила про текст, тему, підтеми та головну думку тексту, будову тексту, мовні засоби зв’язку речень у тексті, «відоме» і «нове» в реченнях тексту, типи і стилі мовлення та ін.), необхідних для формування в нього текстотворчих умінь. Закріпити й удосконалити такі вміння учні зможуть, виконуючи подані в зошиті вправи й завдання.

Глазова О.П. Кольорове слово. Посібник для вчителя. 5 клас. – Харків: Веста, 2005. – 32 с.
ISBN 966-08-0489-Х.
Посібник перевидано 2010 року видавництвом «Ранок»
Посібник для вчителя – частина навчально-методичного комплекту з розвитку зв’язного мовлення для 5 класу (друга частина – робочий зошит для учня).
У посібнику подано детальні методичні рекомендації щодо підготовки уроків розвитку зв’язного мовлення, а також тексти для усних і письмових переказів (докладних і вибіркових), ситуативні вправи для формування та перевірки рівня сформованості вмінь усного діалогічного мовлення, тексти для контрольного аудіювання та читання мовчки із завданнями до них.
Надлишкова кількість поданого в посібнику дидактичного матеріалу дасть учителю можливість вибирати простіші чи складніші за змістом і структурою тексти для переказів та ситуативні вправи різного рівня складності.
Адресовано вчителям української мови.

Глазова О.П. Косян Т.В. Рідне слово, 5 клас. Посібник з розвитку зв’язного мовлення для учнів. – Київ: Магістр-S, 1997. – 62 с.
ISBN 966-557-052-8
Текст посібника
У посібнику зібрано й систематизовано матеріал, який п’ятикласники вивчають на уроках розвитку зв’язного мовлення, подано теоретичні положення та вправи практичного характеру.
Цікаво, що книжка повністю відповідає вимогам чинної сьогодні програми. Вона дає дітям чітке уявлення про спілкування, ознайомлює з його основними правилами, а ще навчає діалогічного й монологічного мовлення. Посібник дає знання про текст, типи і стилі мовлення, готуючи до опанування такої хитрої штуки, як актуальний синтаксис (актуальне членування речення: «відоме» і «нове» в реченнях тексту). Автори книжки чи не вперше (див. дату видання) розробили ситуативні вправи – їх подано в рубриці «Спілкуймося правильно!» (тематика: «Привітання і прощання», «Розмова по телефону», «У бібліотеці», «На пошті»). Виконуючи такі вправи, п’ятикласники привчатимуться враховувати ситуацію спілкування, підлаштовуватимуться під чотири фази мовленнєвого акту, привчатимуться доречно вживати етикетні формули, вправлятимуться в доборі відповідної до умов і мети спілкування лексики. Рубрика містить вкрай необхідні дітям цього віку зразки діалогів.

Українська мова Конспекти уроків 5 клас — Посібник для вчителя — С.П. Кавецька

I СЕМЕСТР

  Орієнтовне календарно-тематичне планування з української мови

  УРОК 1. Значення мови в житті суспільства. Поняття державної мови. Українська мова — державна мова України

  УРОК 2. РЗМ № 1. Мова і мовлення. Види мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, говоріння, письмо

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ

  УРОК 3. Частини мови, основні способи їх розпізнавання

  УРОК 4. Велика буква і лапки в іменниках

  УРОК 5. Голосні у відмінкових закінченнях іменників, прикметників, дієслів

  УРОК 6. Не з дієсловами

  УРОК 7. Правопис -шся, -ться в кінці дієслів

  УРОК 8. РЗМ № 2. Мовлення монологічне і діалогічне, усне і писемне. Вимоги до мовлення. Мета спілкування і адресат мовлення. Основні правила спілкування. Особливості побудови власних висловлювань діалогічного характеру. Читання тексту мовчки

  УРОК 9. Написання прийменників з іншими частинами мови

  УРОК 10. Правопис вивчених прислівників

  УРОК 11. Апостроф

  УРОК 12. Знак м’якшення

  УРОК 13. Контрольна робота № 1 (тестові завдання). Повторення вивченого в початкових класах

ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ ТА ПУНКТУАЦІЇ

  УРОКИ 14-15. Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова, його форми і речення. Головне і залежне слово у словосполученні. Робота над помилками, допущеними у тестових завданнях

  УРОК 16. Головне та залежне слово у словосполученні. Тренувальні вправи

  УРОК 17. Лексичні та фразеологічні словосполучення (практично). Граматична помилка та її умовне позначення (практично)

  УРОК 18. Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення)

  УРОК 19. РЗМ № 3. Текст, його основні ознаки

  УРОК 20. Види речень за метою висловлювання: розповідні, питальні, спонукальні (повторення). Окличні речення (повторення)

  УРОК 21. Розділові знаки в кінці речень (повторення). Пунктуаційна помилка та її умовне позначення (практично)

  УРОК 22. Контрольна робота № 2 (диктант)

  УРОК 23. Другорядні члени речення. Додаток. Робота над помилками, допущеними у диктанті

  УРОК 24. РЗМ № 4. Мовні засоби зв’язку речень у тексті. “Відоме” та “нове” в реченнях тексту

  УРОК 25. Другорядні члени речення. Означення

  УРОК 26. Другорядні члени речення. Обставини

  УРОК 27. Другорядні члени речення. Тренувальні вправи

  УРОК 28. Другорядні члени речення. Самостійна робота (тестові завдання)

  УРОК 29. Речення з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але, і). Узагальнювальне слово при однорідних членах речення

  УРОК 30. Узагальнювальне слово перед однорідними членами речення. Двокрапка після узагальнювального слова. Тренувальні вправи

  УРОК 31. Звертання. Роль звертань у реченні (практично)

  УРОК 32. РЗМ № 5. Вимоги до мовлення. Усний відгук про висловлювання товариша

  УРОК 33. Ознайомлення з найбільш уживаними вставними словами (практично)

  УРОК 34. Звертання. Вставні слова. Тренувальні вправи. Самостійна робота

  УРОК 35. Складні речення із безсполучниковим і сполучниковим зв’язком

  УРОК 36. Кома між однорідними членами речення

  УРОК 37. Двокрапка і тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами

  УРОК 38. Розділові знаки при звертанні (повторення). Виділення вставних слів на письмі комами

  УРОК 39. РЗМ № 6. Стилі та типи мовлення

  УРОК 40. Кома між частинами складного речення, з’єднаних безсполучниковим і сполучниковим зв’язком

  УРОК 41. Контрольна робота № 3 (тестові завдання). Речення з однорідними членами. Звертання. Вставні слова. Контрольне читання тексту мовчки

  УРОК 42. Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові. Робота над помилками, допущеними у тестових завданнях

  УРОК 43. Діалог. Тире при діалозі

  УРОК 44. РЗМ № 7. Усний докладний переказ тексту наукового стилю за планом. Простий план готового тексту

  УРОК 45. Пряма мова. Діалог. Тренувальні вправи

  УРОК 46. Діалог, його розігрування відповідно до запропонованої ситуації спілкування

  УРОК 47. Контрольна робота № 4 (диктант)

  УРОК 48. Пряма мова. Діалог. Самостійна робота

  УРОК 49. РЗМ № 8. Складання діалогів відповідно до запропонованої ситуації, пов’язаної з життєвим досвідом учнів (діалог етикетного характеру, діалог-розпитування)

  УРОК 50. Контрольна робота № 5 (тестові завдання). Пряма мова. Діалог

ФОНЕТИКА. ГРАФІКА. ОРФОЕПІЯ. ОРФОГРАФІЯ

  УРОК 51. Звуки мови і звуки мовлення. Голосні та приголосні звуки. Робота над помилками, допущеними у тестових завданнях

  УРОКИ 52-53. Приголосні тверді та м’які, дзвінкі й глухі. Вимова звуків, що позначаються буквами г і ґ

  УРОКИ 54-55. РЗМ № 9-10. Контрольний письмовий докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису предмета

  УРОК 56. Робота над помилками, допущеними у контрольному письмовому переказі

II СЕМЕСТР

  УРОК 57. Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт (абетка, азбука)

  УРОК 58. Співвідношення звуків і букв. Звукове значення букв я, ю, є, ї та щ

  УРОК 59. Звукове значення букв я, ю, є, ї та щ. Тренувальні вправи

  УРОК 60. Склад. Наголос. Орфоепічний словник і словник наголосів

  УРОК 61. Вимова наголошених і ненаголошених голосних. Ненаголошені голосні [е], [и], [о] в коренях слів

  УРОК 62. Ненаголошені голосні, що не перевіряються наголосом. Орфоепічна помилка (практично)

  УРОК 63. Основні правила переносу. Орфограма (практично)

  УРОК 64. Позначення на письмі ненаголошених голосних [е], [и] у коренях слів

  УРОК 65. Орфографічна помилка (практично), її умовне позначення. Орфографічний словник

  УРОК 66. Вимова приголосних звуків. Уподібнення приголосних звуків

  УРОК 67. Спрощення в групах приголосних

  УРОК 68. Спрощення в групах приголосних. Тренувальні вправи

  УРОК 69. Контрольна робота № 6 (диктант). Фонетика

  УРОК 70. РЗМ № 11. Усний твір-опис предмета в художньому стилі

  УРОК 71. Найпоширеніші випадки чергування голосних і приголосних звуків (практично). Чергування [о] — [а], [е] — [і], [е] — [и]

  УРОК 72. Чергування [о], [е] з [i]

  УРОК 73. Чергування [е] — [о] після [ж], [ч], [ш]

  УРОК 74. Чергування [и], [і] після [ж], [ч], [ш], [шч] та [г], [к], [х] у коренях слів

  УРОК 75. Чергування [г], [к], [х] — [ж], [ч], [ш] — [з’], [ц’], [с’]

  УРОК 76. Основні випадки чергування у — в, і — й

  УРОК 77. РЗМ № 12. Письмовий твір-опис предмета в художньому та науковому стилях

  УРОК 78. Фонетична транскрипція (повторення). Вимова префіксів з- (зі-, с-), роз-, без-

  УРОК 79. Позначення м’якості приголосних на письмі буквами ь, і, є, ю, я

  УРОК 80. Сполучення ьо, йо

  УРОК 81. РЗМ № 13. Лист. Адреса

  УРОК 82. Правила вживання знака м’якшення

  УРОК 83. Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом

  УРОК 84. РЗМ № 14. Твір-роздум у художньому стилі

  УРОК 85. Подвоєння букв на позначення подовжених м’яких приголосних і збігу однакових приголосних звуків

  УРОК 86. РЗМ № 15. Письмовий твір-розповідь на основі власного досвіду у художньому стилі

  УРОК 87. Написання слів іншомовного походження. Букви и, і у словах іншомовного походження

  УРОК 88. Правопис знака м’якшення й апострофа у словах іншомовного походження. Подвоєння букв у загальних і власних назвах. Словник іншомовних слів

  УРОК 89. Написання слів іншомовного походження. Тренувальні вправи

  УРОК 90. Контрольна робота № 7 (тестові завдання). Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія. Аудіювання тексту художнього стилю

ЛЕКСИКОЛОГІЯ

  УРОК 91. Лексичне значення слова. Однозначні й багатозначні слова. Робота над помилками, допущеними у тестових завданнях

  УРОК 92. Використання багатозначних слів у прямому й переносному значеннях (повторення). Лексична помилка (практично)

  УРОК 93. РЗМ № 16. Замітка в газету (зі шкільного життя) інформаційного характеру

  УРОК 94. Загальновживані (нейтральні) та стилістично забарвлені слова. Ознайомлення з тлумачним і перекладним словниками

  УРОК 95. РЗМ № 17. Усний твір-оповідання про випадок із життя

  УРОК 96. РЗМ № 18. Усний докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису тварини

  УРОКИ 97-98. РЗМ № 19-20. Письмовий докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису тварини

  УРОК 99. Синоніми. Ознайомлення зі словником синонімів

  УРОК 100. Омоніми. Контрольне аудіювання тексту художнього стилю

  УРОК 101. Антоніми. Ознайомлення зі словником антонімів

  УРОК 102. Групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми. Тренувальні вправи

  УРОК 103. Походження (етимологія) слова. Етимологічний словник української мови

  УРОК 104. Контрольна робота № 8 (диктант). Лексикологія

БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ

  УРОК 105. Основа слова (корінь, суфікс, префікс) і закінчення — значущі частини слова (повторення і поглиблення)

  УРОК 106. Основа слова і закінчення

  УРОК 107. Префікс і суфікс як значущі частини слова

  УРОК 108. Корінь як значуща частина слова. Спільнокореневі слова і форми слова

  УРОК 109. Незмінні та змінні слова

  УРОК 110. РЗМ № 21. Письмовий твір-опис тварини в художньому та науковому стилях

  УРОК 111. Вимова префіксів пре-, при-, прі-

  УРОК 112. Контрольна робота № 9 (диктант)

  УРОК 113. Вивчені орфограми в значущих частинах слова (повторення)

  УРОК 114. РЗМ № 22. Усний докладний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму

  УРОК 115. Вимова і написання префіксів з-, (зі-), с-, роз-, без-

  УРОК 116. Контрольна робота № 10 (тестові завдання). Будова слова. Орфографія

ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ У КІНЦІ РОКУ

  УРОК 117. Синтаксис і пунктуація

  УРОК 118. Синтаксис і пунктуація

  УРОК 119. Лексикологія

  УРОК 120. Будова слова. Орфографія

  УРОК 121. Фонетика і графіка. Орфоепія й орфографія

  УРОК 122. Фонетика і графіка. Орфоепія й орфографія

Українська мова. Усі види переказів. 5—11 класи — ПЕРЕКАЗИ — ГОЛОВНА

загрузка…

Назва: Українська мова. Усі види переказів. 5—11 класи
Автор: Шабельник Т. М., Жовтобрюх В. Ф., Ліснича Л. Е.
Мова: українська
Рік: 2010
Кількість сторінок: 240

Видання містить майже 200 текстів для переказів різної тематики художнього, публіцистичного, наукового та науково-популярного стилів.

Методичні рекомендації щодо проведення переказу 

Про структуру посібника 

5 клас

Докладний переказ Австралійський ведмедик 

Мамонт 

Вовченя 

Нутрятко Кузя 

Що таке страх? 

Три кухлі 

Журавлиний край 

Мандрівний поет Климентій Зиновіїв 

Могутній патріарх лісів 

Алое 

Сердолік 

Історія цвяха 

Ясно! 

Курінь 

Птахи англійської королеви

Легенда про безсмертник 

Птах із легенди 

Волошка синьоока

Казка про Хоробрих з Найхоробріших 

Ясинець 

Священне дерево слов’ян 

Віщі слова Боянові 

Розвиток мореплавства 

Український календар 

Золотоноша 

Глухів 

Чим фарбували наші предки? 

6 клас

Докладний переказ Кабінет ученого-колекціонера

Будинок у затишній долині 

Чарівна кімната Ізольди 

У підземеллі 

У Катерини Білокур

Вирій 

На пасіці 

Стежинка

Легенда про вишню 

Трудові дні Івася 

Харитя в полі 

Лікарська слава України 

Зелений світ у житті людини

Дар осіннього поля 

Легенда про щастя

Як народжувався Дніпро 

Легенда про пісню 

«Чистий» тиждень 

Петро Калнишевський 

За що мене Лопухом назвали 

Безкорисливість добра 

Вибірковий переказ У майстерні художника

Кімната під дахом 

Не перевелось… 

Ведмідь-гора 

Озеро, овіяне легендами 

Звідки пішли звичаї та обряди? 

Що таке обереги?

Що таке крашанка та писанка? 

З історії української кухні 

7 клас

Докладний переказ Дівчинка над струмком

Пані Кралевська

Хлопчик-зірка 

Кажан 

Гілея 

Неоднакові мрії 

Легенда про писанки 

Гончарі 

У чому істина людини? 

Український бас Іван Паторжинський 

Український Лівша

Урок життя Григорія Сковороди 

Кришталева людяність Івана Сірка 

Студенти-рекетири 

Сонячні тотеми 

Як робили керамічний посуд? 

Софія Київська 

Ковальство 

Пам’ять —найважливіша властивість людини

Найдавніші хлібороби 

Феномен Івана Пулюя 

Таємниці 

Коли з’явилася гривня? 

Чому слов’яни поклонялися землі, воді, каменям і деревам? 

Хліб на столі 

Кобзарство 

Як сонце в кімнату завітало

Погані вчинки 

8 клас

Докладний переказ із творчим завданням Скарби Нікопольської церкви

Статуя Зевса в Олімпії 

Славетний запорозький отаман Сірко 

Справжній запорожець

Головна площа Подолу 

Щоб не збідніла природа 

Посланець сивої давнини 

Оратор

Славутич 

Острів, що пливе у вічність 

Річка Берестова 

Зачарований плавневий край 

Ранок 

Ми — екіпаж одного корабля 

Степи 

Контрольна для дорослих на День Святого Миколая 

Мова — найважливіший засіб спілкування 

Творчий світ Катерини Білокур 

Цілющі вібрації церковного дзвону 

Художник С. І. Васильківський 

Цікаві знахідки 

Вибірковий переказ Собор 

По дорозі в табір 

Степ 

Головна скарбниця давньоруської культури 

Савур-могила 

9 клас

Докладний переказ із творчим завданням Мова і культура 

Здоров’я нашої душі 

Людська байдужість 

Традиційне зведення житла на Україні 

Це сталося! 

Щоб зрозуміти людину 

Життя нестримне 

Стислий переказ «Граматка» Пантелеймона Куліша

У веселковій гамі кольорів 

Творець теорії космічного польоту 

Відгомін віків 

Пісня, що завоювала Європу 

Унікальність палацово-паркових комплексів Криму 

Кат і жертви 

Шантаж по телефону 

Петро Могила 

Велес — покровитель домашніх тварин і бог багатства

Народні картини

Загадка куполів православних храмів 

Вибірковий переказ Козакові і смерть не дивина 

Неопалима купина 

Зерна мудрості 

Національна святиня 

Де той тихий рідний край? 

Легенди старого замку 

10 клас

Докладний переказ із творчим завданням Висока блакить українського неба 

Легендарний птах лелека 

Хліб — джерело нашого життя 

Легендарний лицар 

Легенда про Птаху 

Солдатське поле 

Танк

Давнє 

У царстві скель і могутніх лісів 

Маленький шлях — не для людей… 

Цілюще джерело землі 

За межею дитинства 

«Не хочеш бути злодієм — кради в себе…» 

Грушки 

Микола Зеров — поет і перекладач 

Стислий переказ із творчим завданням

Чи усвідомлюємо ми власну історію? 

Сіті життя 

Вибір 

«Козак — душа правдивая» 

Січ і душа пам’яті 

11 клас

Докладний переказ із творчим завданням Свято без Миколая 

Таємниця рідного слова 

Наша рідна мова 

Ніжна й мелодійна 

Неоціненний дар 

Герої Крут 

Про українську жінку 

Краса рідного краю 

Корпус миру США й охорона довкілля 

Життя ролерів 

Львів і Краків 

Дивопісня 

Музеї — скарбниця національної мудрості та культури 

Прилучення до вічності 

Створи себе 

Стислий переказ із творчим завданням Пісня 

Моя хата 

Дорога у вічність 

Тато 

Духовна культура особистості

Шкільні підручники для 5 класу з української мови скачати

Toggle navigation GDZ4YOU
  • ГДЗ
    • 1 клас
      • Англійська мова
      • Буквар
      • Математика
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Українська мова
      • Я досліджую світ
    • 2 клас
      • Англійська мова
      • Інформатика
      • Математика
      • Основи здоров’я
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Українська література
      • Українська мова
      • Читання
      • Я досліджую світ
    • 3 клас
      • Англійська мова
      • Інформатика
      • Математика
      • Німецька мова
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Українська мова
      • Я і Україна
      • Я у світі
    • 4 клас
      • Англійська мова
      • ДПА
      • Інформатика
      • Літературне читання
      • Математика
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Українська література
      • Українська мова
      • Французька мова
      • Я і Україна
      • Я у світі
    • 5 клас
      • Англійська мова
      • Інформатика
      • Історія
      • Математика
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Світова література
      • Українська література
      • Українська мова
      • Французька мова
    • 6 клас
      • Англійська мова
      • Біологія
      • Географія
      • Інформатика
      • Історія
      • Математика
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Світова література
      • Українська література
      • Українська мова
      • Французька мова
    • 7 клас
      • Алгебра
      • Англійська мова
      • Біологія
      • Географія
      • Геометрія
      • Інформатика
      • Історія
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Російська мова
      • Світова література
      • Українська література
      • Українська мова
      • Фізика
      • Хімія
    • 8 клас
      • Алгебра
      • Англійська мова
      • Біологія
      • Географія
      • Геометрія
      • Інформатика
      • Історія
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Російська мова
      • Українська література
      • Українська мова
      • Фізика
      • Хімія
    • 9 клас
      • Алгебра
      • Англійська мова
      • Біологія
      • Географія
      • Геометрія
      • ДПА
      • Інформатика
      • Історія
      • Креслення
      • Німецька мова
      • Основи здоров’я
      • Російська мова
      • Українська література
      • Українська мова
      • Фізика
      • Хімія
    • 10 клас
      • Алгебра
      • Англійська мова
      • Біологія
      • Географія
      • Геометрія
      • Інформатика
      • Історія
      • Математика
      • Німецька мова
      • Правознавство
      • Російська мова
      • Українська література
      • Українська мова
      • Фізика
      • Французька мова
      • Хімія
    • 11 клас
      • Алгебра
      • Англійська мова
      • Астрономія
      • Біологія
      • Геометрія
      • ДПА
      • Економіка
      • Інформатика
      • Історія
      • Математика
      • Німецька мова
      • Російська мова
      • Українська література
      • Українська мова
      • Фізика
      • Хімія
  • Література
    • Аналізи творів
    • Повні тексти
    • Стислі перекази
    • Шкільні твори
  • Презентації
    • Англійська мова
    • Астрономія
    • Біологія
    • Всесвітня історія
    • Географія
    • Інформатика
    • Інші
    • Історія України
    • Математика
    • Мистецтво
    • Німецька мова
    • Світова література
    • Українська література
    • Фізика
    • Хімія
  • Підручники
    • 1 клас
      • Англійська мова
      • Буквар
      • Іспанська мова
      • Математика
      • Мистецтво
      • Музичне мистецтво
      • Німецька мова
      • Образотворче мистецтво
      • Основи здоров’я
      • Польська мова
      • Природознавство
      • Російська мова
      • Румунська мова
      • Трудове навчання
      • Угорська мова
      • Українська мова
      • Французька мова
      • Я досліджую світ

Збірник переказів з української мови. 5–11 класи — ПЕРЕКАЗИ — ГОЛОВНА

загрузка…

Перейма Л.Я.
Збірник переказів з української мови. 5–11 класи. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. — 352 с.
У збірнику переказів подано тексти українських та зарубіжних майстрів слова, укладені відповідно до програмних вимог із вивчення української мови в 5-11-х класах.
Для вчителів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, батьків.

 

5 КЛАС 
Перекази (навчальні та конрольні) за простим планом
1. Художні тексти розповідного характеру з елементами   опису тварини для докладного переказу (усно і письмово)
Чайка, якої не любили є тут
Лісові розбишаки
Оверка 
Благородний Юко
Мужня пташина
Під орлиними крилами
Секрет недовір’я
2. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису   предмета для докладного переказу (письмово)
Рушник Кобзареві 
Коричневі кульки
З доброти і безсмертя 
Квітка папороті
Підводні чайки
3. Художні тексти розповідного характеру з елементами роздуму для докладного переказу (усно)
За крок до мрії 
Він літає
Притча про досвід 
Коли перемагає страх
Вигадка майстра
4. Тексти наукового стилю для докладного переказу (усно) 
Чому восени опадає листя
Уміння боротися за життя 
Із життя комах-трудівниць 
Плід, яким не здивуємо
Пісня над колискою
6 КЛАС
Перекази (навчальні та контрольні) за простим і складним планом
1. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису приміщення для докладного переказу (усно і письмово)
Дорога до рідного дому
Таємне помешкання 
Віяло 
Прощання зрадника 
Так було
2. Художні тексти розповідного характеру з елементами роздуму для докладного переказу (письмово)
Незгладимі сліди
Слово за людиною 
Справа гідності 
Брати
3. Тексти художнього стилю для докладного переказу із творчим завданням (письмово) 
Кола на воді 
Як народжується дружба
Твір на тему
Кого запросити? 
4. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису природи для вибіркового переказу (письмово)
Золоті кучугури 
Знахідка 
Рятівниця
Ніби нічого не сталося
5. Художні тексти розповідного характеру з елементами опису природи для докладного переказу (усно)
Вишиття для панни
Різдвяне диво
Пригоди старого дерева
Хто такий соняшник?
Диво-камінці
Як народжуються мультфільми 
6. Тексти наукового стилю для вибіркового переказу (усно)
Із чорною ознакою і без неї
Про народний український танець 
Про деякі способи виживання рослин
Графіті — засіб спілкування
7 КЛАС 
Перекази (навчальні та контрольні) за простим і складним планом
1. розповідні тексти художнього стилю з елементами опису зовнішності людини для докладного перекладу (усно і письмово)
Із останніх сил 
У ворожому таборі
Святослав приймає бій 
Найкращий звіринець 
Сльози Ніваро
Рятівник.
2. Тексти-роздуми в художньому стилі для докладного переказу (усно) 
Невже не розуміють?
Зачарована земля
В очах дитини
Від невдахи до щасливця
3. розповідні тексти художнього стилю з елементами опису процесу праці для стислого переказу (письмово)
Не гірші за предків
Від фантазії до вічності
Краса, витята з паперу
Випробування на витривалість
«Київський» торт 
4. Тексти публіцистичного стилю для докладного переказу (усно) 
Там на горі, на Маківці
Герой із Старосамбірщини 
Критикують друзі: корисно чи образливо?
Якби не сонячний день
Таємниця найбільшої книгозбірні 
5. Тексти наукового стилю для стислого переказу (усно)
Секрет незвичайного впливу
Багатофункціональний глід 
Більше рухайтесь 
Історія першого комп’ютера
8 КЛАС 
Перекази (навчальні та контрольні) за складним планом
1. розповідні тексти художнього стилю з елементами опису місцевості для стислого переказу (усно і письмово)
Нелегка дорога до мрії переказ тут
До місця заслання 
Ох, ця Говерла! 
Символ незнищенності
Образи минулого 
А Г
2. Розповідні тексти публіцистичного та наукового стилів  із елементами опису пам’яток історії та культури для вибіркового переказу (усно і письмово)
Прапор часів Хмельниччини
Золоті ворота
Собор Святого Юра 
Замок Любарта в Луцьку
Операція «Дзвін» 
Майже за традицією
Володарка часу
3. Тексти художнього стилю для докладного переказу  з творчим завданням (письмово)
Степ горів
Голос старого замку
Не сучасний
Експеримент
У вас канікули?
4. Тексти публіцистичного стилю для стислого переказу (усно)
Що таке успіх?
Подорож у підземний світ
Засіб платежу чи…
Редакторові було дванадцять
Капосна «мобілка»
9 КЛАС 
Перекази (навчальні та контрольні) за складним планом
1. Тексти художнього стилю для вибіркового переказу (усно і письмово) 
Спогад про тридцяті
Лабіринтами душі 
Гіппократ
«Орхідея»  про хужожницю Марію Башкірцеву
Сонячна легенда 
2. Тексти наукового стилю для вибіркового переказу (письмово)
Про запорожців
Багатообіцяюча кріомедицина
Лікарські рослини. Розповсюдження, збирання, заготівля
Із секретів падаючої води 
3. Тексти публіцистичного стилю для докладного переказу із творчим завданням (письмово) 
Крізь одвічні протиріччя
«Омелян»
Пророцтво чи випадковість? 
Кілька рецептів проти стресу 
Будь-яка зрада — злочин 
На все свій час
Світла душа Василя Штернберга
4. Тексти наукового стилю для стислого переказу (усно)
Що відбувається з кліматом?
Під владою марева
Наука про сни
Стратегія Сагайдачного
Українська хата (дивіться тут Текст 5)
5. Тексти публіцистичного стилю для стислого переказу (усно)
Україні бути українською 
Заборонений Шевченко
«Не вмре, не загине»? 
Той, хто творить звуковий образ
Для нарису і навіть більше 
10-11 КЛАСИ
1. Тексти художнього стилю для докладного переказу із творчим завданням  (усно і письмово)
Вибір
Пішло за водою
На кладовищі чужої любові
Свята і будні
Підпис
2. Тексти художнього стилю для стислого переказу із творчим завданням (усно і письмово)
«Я лише втратив час…»
Коли рідна земля стає мачухою 
Помста 
Під захистом впливовості 
3. Тексти публіцистичного стилю для докладного переказу із творчим завданням (усно і письмово)
Батько електронного телебачення
Богдан Лепкий: штрихи до політичного портрета 
Дорогами Галичини
Знаходьмо час для ближнього
Репортаж із останнього притулку
Детектор брехні
Не зайве нагадати
4. Тексти публіцистичного стилю для стислого переказу із творчим завданням (усно і письмово)
«Я вдячна долі…» 
Свободу рок-музиці!.
Дружина поета
Голосом тривоги та надії 
До таємниці слова 
Статті для конспектування (9-11кл)
Тунель під Ла-Маншем 
Ці всюдисущі ГМО
Великий поборник незалежності України
Метр українського кіно

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *