Дощик глухий тому що: СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК — НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ — З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – розробка уроку літературного читання «Скринька пісень-закличок. Глухий дощик»

СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК — НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ — З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

Уроки з літературного читання в 2 класі

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Колективне промовляння скоромовки „дощиком“

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

2. Робота над чистомовкою

Ав-ав-ав — не лови ґав.

Ва-ва-ва — книжка нова.

Ву-ву-ву — вип’ємо каву.

Ув-ув-ув — новину почув.

Ві-ві-ві — здивувались паві.

Ів-ів-ів — льон зацвів.

Во-во-во — намальовано криво.

Ов-ов-ов — накололи дров.

Ив-ив-ив — я квіти полив.

Ви-ви-ви — чорні брови.

3. Розчитування за складовою таблицею

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Презентація малюнків до пісеньок-закличок.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Розучування заклички

Вийди, вийди, сонечко,

На широке полечко,

На наше подвір’ячко,

На бабине зіллячко.

Там дід косить,

Сонця просить,

Хмару розбиває,

Сонця добуває.

Бий, дзвоне, бий,

Хмару розбий!

— Про що просять сонечко?

— Навіщо проганяють хмару?

— Часто дощ приходив невчасно. Він не давав змоги висушити сіно, заливав поля, псував урожай. Якщо дощик зачастив, то просили його зупинитися.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Колективне читання заклички „Не йди, не йди, дощику“ (с. 10)

— Про що діти просять дощик?

— Що йому обіцяють?

— Чому не хочуть, щоб він ішов?

— Порівняйте пісеньки „Іди, іди, дощику“ та „Не йди, не йди, дощику“. Чим вони відрізняються?

Фізкультхвилинка

Ми копали ямку.

Води лили склянку.

Саджанця садили І його ростили.

Біля нього ми ходили,

Ми земельку розпушили.

Ти рости до неба,

Бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай,

Краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку

Підстрижу щороку.

2. Опрацювання тексту „Глухий дощик“ (с. 10)

1) Гра „Бджілки“. Самостійне, напівголосне читання тексту учнями.

— Чому текст називається „Глухий дощик“?

— Назвіть слова, що не дочув і замінив дощик. (Просять — косять, чорно — учора, ждуть — жнуть)

2) Робота в парах.

Розігрування розмови дітей з дощиком без слів автора.

— Дощику, дощику, іди туди, де просять.

— Де косять? Побіжу на косовицю.

— Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

— Побіжу туди, де лив учора.

— Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

— Біжу туди, де жнуть.

3) Робота в групах.

— Перетворіть текст на закличку. Чиї слова не слід промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

Дощику, дощику, іди туди, де просять.

Не ходи туди, де косять.

Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

Не біжи туди, де лив учора.

Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

Не ходи туди, де жнуть.

Зварю тобі борщику в полив’янім горщику.

Дам тобі я кашу й холодного квасу.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яким був сьогоднішній урок?

— Що було повчального?

— Що найбільше вам сподобалося?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити напам’ять закличку, що найбільше сподобалася.

ПопередняЗмістНаступна


На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.

розробка уроку літературного читання «Скринька пісень-закличок. Глухий дощик»

Урок 5. Скринька пісень-закличок. Глухий дощ

ик

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Колективне промовляння скоромовки «дощиком»

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

2. Робота над чистомовкою

Ав-ав-ав — не лови ґав.

Ва-ва-ва — книжка нова.

Ву-ву-ву — вип’ємо каву.

Ув-ув-ув — новину почув.

Ві-ві-ві — здивувались паві.

Ів-ів-ів — льон зацвів.

Во-во-во — намальовано криво.

Ов-ов-ов — накололи дров.

Ив-ив-ив — я квіти полив.

Ви-ви-ви — чорні брови.

3. Розчитування за складовою таблицею

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Презентація малюнків до пісеньок-закличок.

IV. Мотивація навчальн

ої діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Розучування заклички

Вийди, вийди, сонечко,

На широке полечко,

На наше подвір’ячко,

На бабине зіллячко.

Там дід косить,

Сонця просить,

Хмару розбиває,

Сонця добуває.

Бий, дзвоне, бий,

Хмару розбий!

— Про що просять сонечко?

— Навіщо проганяють хмару?

— Часто дощ приходив невчасно. Він не давав змоги висушити сіно, заливав поля, псував урожай. Якщо дощик зачастив, то просили його зупинитися.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Колективне читання заклички «Не йди, не йди, дощику» (с. 10)

— Про що діти просять дощик?

— Що йому обіцяють?

— Чому не хочуть, щоб він ішов?

— Порівняйте пісеньки «Іди, іди, дощику» та «Не йди, не йди, дощику». Чим вони відрізняються?

Фізкультхвилинка

Ми копали ямку.

Води лили склянку.

Саджанця садили

І його ростили.

Біля нього ми ходили,

Ми земельку розпушили.

Ти рости до неба,

Бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай,

Краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку

Підстрижу щороку.

2. Опрацювання тексту «Глухий дощик» (с. 10)

1) Гра «Бджілки». Самостійне, напівголосне читання тексту учнями.

— Чому текст називається «Глухий дощик»?

— Назвіть слова, що не дочув і замінив дощик. (Просять — косять, чорно — учора, ждуть — жнуть)

2) Робота в парах.

Розігрування розмови дітей з дощиком без слів автора.

— Дощику, дощику, іди туди, де просять.

— Де косять? Побіжу на косовицю.

— Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

— Побіжу туди, де лив учора.

— Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

— Біжу туди, де жнуть.

3) Робота в групах.

— Перетворіть текст на закличку. Чиї слова не слід промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

Дощику, дощику, іди туди, де просять.

Не ходи туди, де косять.

Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

Не біжи туди, де лив учора.

Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

Не ходи туди, де жнуть.

Зварю тобі борщику в полив’янім горщику.

Дам тобі я кашу й холодного квасу.

VI. Підсумок уроку

— Яким був сьогоднішній урок?

— Що було повчального?

— Що найбільше вам сподобалося?

VIІ. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять закличку, що найбільше сподобалася.

Читання 2 клас Науменко В О сторінки 1 – 10 Програма 2012 року ГДЗ/ відповіді » Допомога учням

Інші завдання дивись тут…

СТОРІНКА 4.

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ

• Чому пісні, які народилися давним-давно, звучать і сьогодні? Як про це сказано у вірші Максима Рильського «Низенькі пороги — а двері широкі»? «Низенькі пороги — а двері широкі зробили нащадки і пісні високій одкрили їх навстіж».

• Про які особливості пісні розповідає поет? Всемогутня, дзвенить про колишнє, кличе в майбутнє.

 

СТОРІНКА 5.

Завдання зі скриньки усної народної творчості

• Промов і прислухайся: шубовсть, плюсь! Звучить так, ніби хтось упав у воду. Спробуй здогадатися, хто це може бути. Жабка.

• Доповни початок пісеньки співзвучним словом. Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику.

• Здогадайся, з якого твору наведена нижче розмова.

— Ой, чи живі, чи здорові всі родичі гарбузові?

— Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові!

«Ходить гарбуз по городу …»

• Спробуй назвати всіх гарбузових родичів із твору «Ходить гарбуз по городу …».  MP3 Жовта диня (гарбузова господиня), огірочки (гарбузові сини й дочки), морквиця (гарбузовая сестриця), буряки (гарбузові свояки), бараболя, квасоля, старий біб.

• Склади речення з поданих слів. Сидить, надворі, її, коса, дівчина, коморі, в, а. Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі.

• Це не просто речення, а твір. Чи знаєш ти, як називаються такі твори? Оповідання.

• Закінчи думку. Поспішиш — людей … . Поспішиш – людей насмішиш.

• Чи відомо тобі, як називають цей і подібні вислови? Прислів’я — влучний вислів повчального характеру.

 

СТОРІНКА 7.

Скринька пісень-небилиць

• Про кого пісенька «Два півники»? Назви всіх персонажів твору. MP3 Пісенька про двох півників. Персонажі: два півники, дві курочки-чубарочки, цап, коза, козенятко, козуненька, вовк-сірячок, цапеня.

• Розкажи про кожного з персонажів. Хто тобі подобається? Хто не подобається? Півники (працьовиті), курочки (працьовиті), цап (працьовитий, сміливий), коза (працьовита), козенятко (творче, співоче), козуненька (рухлива, творча), вовчок (злодійкуватий, поганий), цапеня (безпорадне). Не подобається вовчок.

• Відшукай у тексті і прочитай слова, які звучать ніжно. Добери пестливі слова, якими можна замінити слово коза. Козенятко, козуненьці, козуненько, реберце, мамунею. Коза – кізонька.

 

• Поміркуй, чи можна замінити слово небилиця іншим словом, наприклад: казка, вигадка, фантазія, неправда, нісенітниця. Так. Події вигадані, далекі від реальності. 

 

СТОРІНКА 8.

Скринька пісень-забавлянок

• Які слова пісеньки-забавлянки «Зайчику, зайчику» свідчать про те, що в млині можна було почути новини? «Що чував?»

• Робота в парі. Один із вас має відтворити поведінку зайчика в різних ситуаціях за змістом пісеньки. А інший спробує відгадати й описати ці ситуації. Зайчик приставляє руку до вуха, слухаючи; зайчик біжить.

 

СТОРІНКА 9.

Скринька пісень-закличок.

• Для чого діти звертаються до дощу в закличках «Іди, іди, дощику»? Щоб він полив землю.

• Порівняй дві пісеньки «Іди, іди, дощику». Про що вони? Що в них спільного? Заклички до дощу. Для нього діти будуть варити борщик. 

• Чому ці пісеньки можна назвати закличками? У прадавні часи люди вірили в те, що можна задобрити дощ, вітер, сонце. Тому закликали в піснях їх у гості.

 

СТОРІНКА 10.

• Про що діти просять дощик? Чому не хочуть, щоб він ішов? Діти звертаються до дощика обминути їх, щоб не заважати людям працювати.

• Порівняй пісеньки «Іди, іди, дощику» та «Не йди, не йди, дощику». Чим вони відрізняються? Діти звертаються до дощу з протилежними закликами.

• Чому текст називається «Глухий дощик»? Дощик йде туди, куди діти його не кличуть.

• Перероби текст на закличку. Чиї слова не треба промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

— Дощику, дощику, іди туди, де просять.

— Дощику, дощику, іди туди ждуть.

Інші завдання дивись тут…

 

Урок 5. Скринька пісень-закличок. Глухий дощик

Урок 5. Скринька пісень-закличок. Глухий дощик

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Колективне промовляння скоромовки «дощиком»

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

2. Робота над чистомовкою

Ав-ав-ав — не лови ґав.

Ва-ва-ва — книжка нова.

Ву-ву-ву — вип’ємо каву.

Ув-ув-ув — новину почув.

Ві-ві-ві — здивувались паві.

Ів-ів-ів — льон зацвів.

Во-во-во — намальовано криво.

Ов-ов-ов — накололи дров.

Ив-ив-ив — я квіти полив.

Ви-ви-ви — чорні брови.

3. Розчитування за складовою таблицею

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Презентація малюнків до пісеньок-закличок.

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Розучування заклички

Вийди, вийди, сонечко,

На широке полечко,

На наше подвір’ячко,

На бабине зіллячко.

Там дід косить,

Сонця просить,

Хмару розбиває,

Сонця добуває.

Бий, дзвоне, бий,

Хмару розбий!

— Про що просять сонечко?

— Навіщо проганяють хмару?

— Часто дощ приходив невчасно. Він не давав змоги висушити сіно, заливав поля, псував урожай. Якщо дощик зачастив, то просили його зупинитися.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Колективне читання заклички «Не йди, не йди, дощику» (с. 10)

— Про що діти просять дощик?

— Що йому обіцяють?

— Чому не хочуть, щоб він ішов?

— Порівняйте пісеньки «Іди, іди, дощику» та «Не йди, не йди, дощику». Чим вони відрізняються?

Фізкультхвилинка

Ми копали ямку.

Води лили склянку.

Саджанця садили

І його ростили.

Біля нього ми ходили,

Ми земельку розпушили.

Ти рости до неба,

Бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай,

Краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку

Підстрижу щороку.

2. Опрацювання тексту «Глухий дощик» (с. 10)

1) Гра «Бджілки». Самостійне, напівголосне читання тексту учнями.

— Чому текст називається «Глухий дощик»?

— Назвіть слова, що не дочув і замінив дощик. (Просять — косять, чорно — учора, ждуть — жнуть)

2) Робота в парах.

Розігрування розмови дітей з дощиком без слів автора.

— Дощику, дощику, іди туди, де просять.

— Де косять? Побіжу на косовицю.

— Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

— Побіжу туди, де лив учора.

— Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

— Біжу туди, де жнуть.

3) Робота в групах.

— Перетворіть текст на закличку. Чиї слова не слід промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

Дощику, дощику, іди туди, де просять.

Не ходи туди, де косять.

Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

Не біжи туди, де лив учора.

Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

Не ходи туди, де жнуть.

Зварю тобі борщику в полив’янім горщику.

Дам тобі я кашу й холодного квасу.

VI. Підсумок уроку

— Яким був сьогоднішній урок?

— Що було повчального?

— Що найбільше вам сподобалося?

VIІ. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять закличку, що найбільше сподобалася.

розробка уроку літературного читання «Скринька пісень-закличок. Глухий дощик»

Урок 5. Скринька пісень-закличок. Глухий дощик

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Колективне промовляння скоромовки «дощиком»

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

2. Робота над чистомовкою

Ав-ав-ав — не лови ґав.

Ва-ва-ва — книжка нова.

Ву-ву-ву — вип’ємо каву.

Ув-ув-ув — новину почув.

Ві-ві-ві — здивувались паві.

Ів-ів-ів — льон зацвів.

Во-во-во — намальовано криво.

Ов-ов-ов — накололи дров.

Ив-ив-ив — я квіти полив.

Ви-ви-ви — чорні брови.

3. Розчитування за складовою таблицею

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Презентація малюнків до пісеньок-закличок.

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Розучування заклички

Вийди, вийди, сонечко,

На широке полечко,

На наше подвір’ячко,

На бабине зіллячко.

Там дід косить,

Сонця просить,

Хмару розбиває,

Сонця добуває.

Бий, дзвоне, бий,

Хмару розбий!

— Про що просять сонечко?

— Навіщо проганяють хмару?

— Часто дощ приходив невчасно. Він не давав змоги висушити сіно, заливав поля, псував урожай. Якщо дощик зачастив, то просили його зупинитися.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Колективне читання заклички «Не йди, не йди, дощику» (с. 10)

— Про що діти просять дощик?

— Що йому обіцяють?

— Чому не хочуть, щоб він ішов?

— Порівняйте пісеньки «Іди, іди, дощику» та «Не йди, не йди, дощику». Чим вони відрізняються?

Фізкультхвилинка

Ми копали ямку.

Води лили склянку.

Саджанця садили

І його ростили.

Біля нього ми ходили,

Ми земельку розпушили.

Ти рости до неба,

Бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай,

Краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку

Підстрижу щороку.

2. Опрацювання тексту «Глухий дощик» (с. 10)

1) Гра «Бджілки». Самостійне, напівголосне читання тексту учнями.

— Чому текст називається «Глухий дощик»?

— Назвіть слова, що не дочув і замінив дощик. (Просять — косять, чорно — учора, ждуть — жнуть)

2) Робота в парах.

Розігрування розмови дітей з дощиком без слів автора.

— Дощику, дощику, іди туди, де просять.

— Де косять? Побіжу на косовицю.

— Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

— Побіжу туди, де лив учора.

— Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

— Біжу туди, де жнуть.

3) Робота в групах.

— Перетворіть текст на закличку. Чиї слова не слід промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

Дощику, дощику, іди туди, де просять.

Не ходи туди, де косять.

Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

Не біжи туди, де лив учора.

Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

Не ходи туди, де жнуть.

Зварю тобі борщику в полив’янім горщику.

Дам тобі я кашу й холодного квасу.

VI. Підсумок уроку

— Яким був сьогоднішній урок?

— Що було повчального?

— Що найбільше вам сподобалося?

VIІ. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять закличку, що найбільше сподобалася.

СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК – Школьные сочинения

І семестр

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ

Урок 5. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

Ав-ав-ав – не лови гав.

Ва-ва-ва – книжка нова.

Ву-ву-ву – вип’ємо каву.

Ув-ув-ув – новину почув.

Ві-ві-ві – здивувались паві.

Ів-ів-ів – льон зацвів.

Во-во-во – намальовано криво.

Ов-ов-ов – накололи дров.

Ив-ив-ив – я квіти полив.

Ви-ви-ви – чорні брови.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Презентація малюнків до пісеньок-закличок.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Вийди, вийди, сонечко,

На широке полечко,

На наше подвір’ячко,

На бабине зіллячко.

Там дід косить,

Сонця просить,

Хмару розбиває,

Сонця добуває.

Бий, дзвоне, бий,

Хмару розбий!

– Про що просять сонечко?

– Навіщо проганяють хмару?

– Часто дощ приходив невчасно. Він не давав змоги висушити сіно, заливав поля, псував урожай. Якщо дощик зачастив, то просили його зупинитися.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

– Про що діти просять дощик?

– Що йому обіцяють?

– Чому не хочуть, щоб він ішов?

– Порівняйте пісеньки “Іди, іди, дощику” та “Не йди, не йди, дощику”. Чим вони відрізняються?

Фізкультхвилинка

Ми копали ямку.

Води лили склянку.

Саджанця садили І його ростили.

Біля нього ми ходили,

Ми земельку розпушили.

Ти рости до неба,

Бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай,

Краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку

Підстрижу щороку.

1) Гра “Бджілки”. Самостійне, напівголосне читання тексту учнями.

– Чому текст називається “Глухий дощик”?

– Назвіть слова, що не дочув і замінив дощик. (Просять – косять, чорно – учора, ждуть – жнуть)

2) Робота в парах.

Розігрування розмови дітей з дощиком без слів автора.

– Дощику, дощику, іди туди, де просять.

– Де косять? Побіжу на косовицю.

– Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

– Побіжу туди, де лив учора.

– Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

– Біжу туди, де жнуть.

3) Робота в групах.

– Перетворіть текст на закличку. Чиї слова не слід промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

Дощику, дощику, іди туди, де просять.

Не ходи туди, де косять.

Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

Не біжи туди, де лив учора.

Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

Не ходи туди, де жнуть.

Зварю тобі борщику в полив’янім горщику.

Дам тобі я кашу й холодного квасу.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яким був сьогоднішній урок?

– Що було повчального?

– Що найбільше вам сподобалося?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити напам’ять закличку, що найбільше сподобалася.

СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК

СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК | Плани конспекти

І семестр

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ

Урок 5. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

Ав-ав-ав – не лови гав.

Ва-ва-ва – книжка нова.

Ву-ву-ву – вип’ємо каву.

Ув-ув-ув – новину

почув.

Ві-ві-ві – здивувались паві.

Ів-ів-ів – льон зацвів.

Во-во-во – намальовано криво.

Ов-ов-ов – накололи дров.

Ив-ив-ив – я квіти полив.

Ви-ви-ви – чорні брови.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Презентація малюнків до пісеньок-закличок.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Вийди, вийди, сонечко,

На широке полечко,

На наше подвір’ячко,

На бабине зіллячко.

Там дід косить,

Сонця просить,

Хмару розбиває,

Сонця добуває.

Бий, дзвоне, бий,

Хмару розбий!

– Про що просять сонечко?

– Навіщо проганяють хмару?

– Часто дощ приходив

невчасно. Він не давав змоги висушити сіно, заливав поля, псував урожай. Якщо дощик зачастив, то просили його зупинитися.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

– Про що діти просять дощик?

– Що йому обіцяють?

– Чому не хочуть, щоб він ішов?

– Порівняйте пісеньки “Іди, іди, дощику” та “Не йди, не йди, дощику”. Чим вони відрізняються?

Фізкультхвилинка

Ми копали ямку.

Води лили склянку.

Саджанця садили І його ростили.

Біля нього ми ходили,

Ми земельку розпушили.

Ти рости до неба,

Бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай,

Краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку

Підстрижу щороку.

1) Гра “Бджілки”. Самостійне, напівголосне читання тексту учнями.

– Чому текст називається “Глухий дощик”?

– Назвіть слова, що не дочув і замінив дощик. (Просять – косять, чорно – учора, ждуть – жнуть)

2) Робота в парах.

Розігрування розмови дітей з дощиком без слів автора.

– Дощику, дощику, іди туди, де просять.

– Де косять? Побіжу на косовицю.

– Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

– Побіжу туди, де лив учора.

– Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

– Біжу туди, де жнуть.

3) Робота в групах.

– Перетворіть текст на закличку. Чиї слова не слід промовляти і що необхідно додати, щоб дощик послухався?

Дощику, дощику, іди туди, де просять.

Не ходи туди, де косять.

Дощику, дощику, іди туди, де чорно.

Не біжи туди, де лив учора.

Дощику, дощику, іди туди, де ждуть.

Не ходи туди, де жнуть.

Зварю тобі борщику в полив’янім горщику.

Дам тобі я кашу й холодного квасу.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яким був сьогоднішній урок?

– Що було повчального?

– Що найбільше вам сподобалося?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити напам’ять закличку, що найбільше сподобалася.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *